K nečakanej a najmä k mimoriadne drahej chybe došlo v sobotu v systéme najväčšej etiópskej banky CBE (Etiópska komerčná banka). Tá ľuďom umožnila vyberať viac peňazí z bankomatu, než mali na svojom účte, informuje BBC.
Vysokoškoláci nezaváhali
K chybe došlo medzi polnocou a druhou hodinou ráno, čo ešte môže banka považovať za šťastie v nešťastí, pretože veľká časť populácie už spala. Aj tak ale týmto spôsobom prišla o približne 40 miliónov dolárov.
Väčšinu výberov majú na svedomí vysokoškoláci. Tí si správu posielali „rýchlosťou svetla“ a pred bankomatmi v univerzitných areáloch sa tvorili dlhé rady. Keďže banka opravovala technickú chybu niekoľko hodín, ľudia mali plno času.
Banka teraz prosí ľudí, aby jej takýmto spôsobom nadobudnuté peniaze vrátili. Zároveň vyslala svojich pracovníkov na univerzity a niektorí študenti im peniaze dobrovoľne vracajú. CBE svojich klientov ubezpečila, že nešlo o kybernetický útok a ich peniaze sú s nimi v bezpečí.
Psychologička Denisa o mužoch v nedobrovoľnom celibáte: Problém vzniká, keď nadobudnú presvedčenie, že vzťahy sú „hra“
15-tisíc mŕtvych a najväčšia katastrofa 3. tisícročia. Cunami dokonca posunulo japonský ostrov o dva metre
Paulíková o Málinci: Starostovia na Podpoľaní sa boja Tarabu, z prečerpávačky sa môže stať druhá Slatinka
Husajnovi vyvíjal zbraň, akú nemal žiadny štát na svete. Superdelo Veľký Babylon nedokončil, popravili ho tajné služby
Pľúca novorodencov sa menili na kameň, nikdy sa to nemalo stať. Najväčší národný škandál pochoval 1 810 ľudí
Alisa je Ruska z najchladnejšieho mesta na svete: Priemerný plat je tu 850 eur, byt si prenajmeš aj za 229 eur
V Sandorfe z Na nože za obed pre dvoch nezaplatíte ani 16 eur. Podľa šéfa IĽP môžeme byť nepriamo terčom útokov Iránu
Skúsený pilot urobil dve podivné chyby: Stratený let MH 370 je dodnes najväčšou leteckou záhadou v histórii










Nahlásiť chybu v článku