Francúzska režisérka Cécilia Conan a v Paríži žijúca slovenská tanečníčka Jana Tereková sú autorkami nového klipu Korben Dallas k pesničke Kam ideme. Skladba je druhým singlom z rovnomenného symfonického albumu, prvým bol Sen s Anetou Langerovou.
“Od začiatku sa nám zdalo, že táto skladba si pýta tanečný klip. Oslovili sme Janku, s ktorou sa poznáme už dlho, a ktorej sa ponuka hneď zapáčila. Navyše sa nám pozdával nápad zasadiť klip do nezvyčajného, neslovenského prostredia,” vraví spevák Korben Dallas Juraj Benetin.
Tanečnica a choreografka Jana Tereková je autorkou viacerých predstavení a site-specific projektov vytvorených v rámci asociácie bees-R. Okrem vlastných produkcií sa podieľala na projektoch popredných slovenských a zahraničných choreografov, s ktorými vystupovala v Nemecku, Francúzsku, Rakúsku, či Poľsku. Súčasťou jej tanečného vzdelania je dlhodobá stáž v Centre National de la Danse v Paríži. K jej úspechom patrí divácka cena z Budapeštianskeho SoloDuo festivalu z roku 2011. Cécilia Conan študovala filmovú réžiu na Sorbone. Ako asistentka réžia pracovala na viacerých dlhometrážnych filmoch, neskôr sa rozhodla pre cestu nezávislej filmárky. Jej filmy „Grand âge, petite vertu“ a „Who&man“ boli vybrané a ocenené viacerými európskymi festivalmi.
[youtube eCozVoyrEOA 720 410]
Korben Dallas v piatok vyráža na spoločné turné so skupinou Lucie, ktorej bude predskakovať na koncertoch v Prahe, Brne, Plzni a Bratislave. Zahajuje aj festivalovú sezónu, v rámci ktorej vystúpi na Dobrom festivale, Colours of Ostrava, či Žákovic Open. “Tešíme sa na všetky letné vystúpenia, vrátane menších a nových festivalov,” vraví bubeník Ozo Guttler.
Na jeseň čaká skupinu účasť na projekte Who The Fuck Is David Koller?, v rámci ktorého interpreti ako Vladimír 518 či Ben Cristovao prerábajú Kollerove hity. Výsledkom bude kompilačný album a spoločný koncert. „Našu skladbu už máme nahratú. Návrat do štúdia nás veľmi bavil a chystáme sa tam zavrieť aj na dlhšie. V auguste by sme chceli začať s prípravou ďalšieho albumu,“ hovorí basák Lukáš Fila.
Kedysi bol legendou, dnes je na dne: Kamaráti museli Mickeymu Rourkovi požičiavať na jedlo, aby prežil
Zázrak na rieke Hudson: Neuveriteľný príbeh pristátia lietadla sa skutočne stal, pre mnohých bol kapitán blázon
Od slobodného Iránu k odporným verejným popravám: 47 rokov krvavého režimu sa možno v týchto dňoch končí
Zubárka Andrea poradí, ako ušetríte stovky eur: Mala pacientku, čo si zlomila zub pri zapekanej brokolici
Tomáš o živote vo Švajčiarsku: Za nájom som platil 1900 eur. Začiatok bol veľmi ťažký, nezarobíte tak ako Švajčiar
Najväčšie tajomstvo poznal ako jediný, nikdy ho neprezradil. Od smrti filmového Severusa Snapea prešlo 10 rokov
Chystajte si peniaze na lístky: Slovenské kiná ponúknu v roku 2026 množstvo skvelých filmových noviniek
Šéf IĽP: Ficova vláda mlčí, pre Slovensko je to nebezpečné. Irán zažíva najväčšiu krízu za celé desaťročia
Znásilňoval a mučil 13-ročných chlapcov: Sadistický vrah lákal deti na cukríky, zavraždil ho komplic
Nutričná špecialistka: Ak chcete schudnúť 5 kíl, Ozempic nie je riešenie. Posledné jedlo o 18:00 je mýtus








Nahlásiť chybu v článku