Odborníci sa dlhodobo snažia nájsť spoločné črty, ktoré by vystihovali a definovali sériových vrahov. Veľká časť z nich má napríklad nešťastné detstvo. Mnohých rodičia odstrkovali, v škole boli terčom posmechu a už v mladosti ich fascinovala smrť. Všimli ste si ale niekedy, koľko sériových vrahov nosí veľké okuliare?
správy od nás budete mať ako prví.
Prečo nosia veľké okuliare s tenkým rámom?
Seriál o Jeffreym Dahmerovi vyvolal medzi divákmi búrlivé diskusie. Ako píše portál LADbible, mnohí sa snažia nájsť podobnosti medzi sériovými vrahmi. Niektorí napríklad postrehli, že sérioví vrahovia často nosia veľké okuliare.
Okuliare malo aj niekoľko z tých najslávnejších zabijakov, okrem Dahmera napríklad Harold Shipman či Zodiac. Ako ale dávnejšie informoval portál The Guardian, len v USA nosí okuliare približne 60 % ľudí, je teda logické, že aj medzi sériovými vrahmi sa nájdu takí, ktorí ich potrebujú.

Avšak vzhľadom na to, že ľudí vrahovia fascinujú, aj ich výzor sa stal námetom mnohých špekulácií. Mimochodom, okuliare s popisom „okuliare sériového vraha“ sa predávajú už aj v rôznych internetových obchodoch.
Dahmerov bývalý spolužiak John „Derf“ Backderf sa pri natáčaní filmu My Friend Dahmer (v preklad Môj priateľ Dahmer) vyjadril, že keď uvidel herca, ktorý Dahmera stvárňoval, v okuliaroch, naozaj ho to vydesilo. Okamžite musel Rossa Lyncha požiadať, aby si ich dal dole.
Mal ich Dahmer aj Zodiac
Je však prepojenie medzi nosením veľkých okuliarov a vraždením ľudí naozaj reálne? Z praktického hľadiska pravdepodobne nie. Možno však sérioví vrahovia nosia veľké okuliare z estetických dôvodov. Ako informuje portál 2020mag, väčšina sériových vrahov nosila okuliare, ktorým sa hovorí „pilotky“. Podľa odborníkov tie už na prvý pohľad pôsobia trochu strašidelne, možno práve preto si ich zabijaci často volili.

Ak má človek takéto okuliare, údajne to budí dojem, že je zamračený, nahnevaný a bojuje s nejakým osobným problémom, ktorý sa z vnútra začína predierať na povrch. Navyše, pilotky majú zvyčajne tenký rám, čo zvýrazňuje vrásky.
Nech už je to ale akokoľvek, isté je, že pilotky sa stali akýmsi symbolom, s ktorým si ľudia podvedome spájajú sériových vrahov. Napríklad, o Zodiacovi sa hovorí, že okuliare, ktoré mal na sebe, vzal jednej z obetí (Paulovi Stineovi) po tom, čo ju zabil. Údajne si ich vzal na poslednú chvíľu, aby sa zamaskoval.
Nikol sa presťahovala do Egypta: Ramadán som si upravila a držala pôst 14 dní. Miestnym sa páči tajomno žien
Z hlavy zločinca stúpal dym, v sále smrdelo zhorené mäso. Prvá poprava elektrickým kreslom nevyšla na prvýkrát
Navštívili sme najlepšie klimatické kúpele na Slovensku. Hrdzavý areál zastal v 90. rokoch, no príroda očarí
Teplota až 4000 stupňov a ľudia vyparení zaživa. Atómové bombardovanie Hirošimy sa udialo pred 81 rokmi
Najluxusnejší hotel pri Jadrane: Pýchu Chorvátska s 200 izbami postihol smutný koniec, ruský boháč ho kúpil za lacno
Jej rodina žila od výplaty k výplate, Zendaya je dnes milionárkou. Z hanblivého dieťaťa sa stala ikona














Nahlásiť chybu v článku