Už počas zajtrajšej noci uvidíme na oblohe nádherné divadlo. Okrem vrcholu meteorického roja Perzeidy nás totiž čaká aj posledný supermesiac tohto roku. V piatok sa Mesiac dostáva do splnu – ten najlepšie uvidíte v noci zo štvrtka na piatok.
správy od nás budete mať ako prví.
Augustový supermesiac bude podľa stránky iMeteo vzdialený 359 828 km, čo je o trochu ďalej oproti aprílovemu, kedy ružový supermesiac delilo len 357 035km. Najbližšie perigeum, alebo vzdialenosť po svojej eliptickej dráhe k Zemi, dosiahol dnes o 19:08.
Do úplného splnu sa ale Mesiac dostane o niečo neskôr, a to presne v noci zo štvrtka na piatok o 03:36 hodine ráno.
Až o 16 percent jasnejší
Vďaka odrážaniu slnečných lúčov od jeho povrchu smerom k Zemi sa nám Mesiac javí jasne stále, počas piatkovej noci bude ale svietiť až o 16 percent jasnejšie.

Poslednýkrát v tomto roku sa tak budeme môcť pokochať nebeským divadlom, ktoré bude okrem mesačného zážitku spojené s meteorickým rojom Perzeidov. Ako dopĺňa iMeteo, roj bude vrcholiť v piatok 12. augusta.
Skôr v tomto roku sme pozorovali podobný úkaz niekoľkokrát, no tentoraz sa na najbližšie predstavenie môžeme tešiť až o celých dvanásť Mesiacov.
Najluxusnejší hotel pri Jadrane: Pýchu Chorvátska s 200 izbami postihol smutný koniec, ruský boháč ho kúpil za lacno
Jej rodina žila od výplaty k výplate, Zendaya je dnes milionárkou. Z hanblivého dieťaťa sa stala ikona
Tajný bankrot Československa: Ľudia v roku 1953 museli odovzdať svoje peniaze, štát ich okradol, dostali ruské nepodarky
Realitný maklér Michal Palko: Neexistujú drahé a lacné nehnuteľnosti. Inzerát je marketingový nástroj
















Nahlásiť chybu v článku