Americký minister obrany Lloyd Austin pricestuje budúci týždeň na oficiálnu návštevu Slovenska, napísal na Facebooku minister obrany Jaroslav Naď. Slovensko bude jedinou krajinou, ktorú Austin bilaterálne navštívi v rámci jeho cesty do Európy na rokovanie ministrov obrany členských krajín NATO v Bruseli.
Dôležitá návšteva
Naď uviedol, že ide zároveň o prvú návštevu amerického ministra obrany na Slovensku od vstupu našej krajiny do NATO. Ministri budú diskutovať o intenzívnej obrannej spolupráci, o posilňovaní východnej hranice NATO vrátanie vytvorenia spojeneckej jednotky NATO eFP na Slovensku a tiež o formách pomoci pre Ukrajinu.
Naď s Austinom už spolu telefonovali v utotok (9.3.). Naše Ministerstvo obrany sa chce v čo najkratšom čase zbaviť ruských stíhačiek MiG-29 a „ruských“ technikov zo Sliača. Pripomenul to minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) po telefonáte so svojim kolegom.
Predmetom ich rozhovoru tiež bola aktuálna bezpečnostná situácia, ktorú výrazne ovplyvňuje vojenská agresia Ruska na Ukrajine a posilnenie spolupráce pri ochrane Aliancie a jej východnej hranice.
Budete mať s nimi dokonalého Valentína: 10 skvelých romantických filmov, ktoré si užijú ženy aj muži
Brutálna mučiaca technika, ktorá fyzicky neublížila: Nahej obeti v plienke odopierali spánok aj 180 hodín
Prezidentský palác zverejňuje informácie o zamestnancoch: Nie je to dobrý nápad, hovorí bezpečnostný analytik
Slovensko je hladné po diskontoch, do apríla pribudnú ďalšie štyri predajne. Šéfa Woolworthu náš trh neprekvapil
Marek cestuje po svete na motorke: V mnohých moslimských krajinách žijú skvelí ľudia. V Iraku sme nemuseli minúť ani cent
Pil fľašu vodky denne, pri vpichovaní steroidov kričal, že miluje drogy. Robbie Williams bol pre ľudí iba zlý vtip
Skupinu Brat za Brata netreba podceňovať: Ak sa zmení vláda, bude prioritne rozpracovaná, vraví Bátor
Farmaceutka: Superchrípka nie je nebezpečnejšia. Liečba je rovnaká ako pri bežnej chrípke, očkujte sa










Nahlásiť chybu v článku