Rakúska metropola Viedeň zavádza od 1. októbra pri návšteve nočných podnikov, barov a na podujatiach s viac ako 500 účastníkmi pravidlo 2G – znamená to, že vstup budú mať povolený len ľudia zaočkovaní proti novému koronavírusu alebo tí, čo sa z ochorenia COVID-19 vyliečili.
Vo všetkých obchodoch sa okrem toho zavádza povinnosť nosiť respirátory FFP2. Nové opatrenia budú platiť zatiaľ jeden mesiac pre osoby od 12 rokov, oznámil v utorok viedenský starosta Michael Ludwig, informuje agentúra APA.

9 z 10 pacientov v nemocniciach sú neočkovaní
Výnimku z uvedených nariadení budú mať pracovníci v spomenutých oblastiach – budú však musieť predložiť test PCR. Všade tam, kde je potrebné sa preukazovať negatívnym výsledkom testu, ako napríklad v reštauráciách, musí ísť po novom o presnejší test PCR, nie o antigénový test.
Ludwig na tlačovej konferencii po rozhovoroch s lekármi a virológmi poukázal na stúpajúci počet pacientov v nemocniciach a upozornil, že zdravotnícky personál sa dostáva na hranice svojich možností. Stanica ORF uvádza, že vo viedenských nemocniciach je aktuálne 214 pacientov s covidom, pričom priemerný vek hospitalizovaných na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 48 rokov.
Michael Binder, predstaviteľ asociácie viedenských nemocníc, doplnil, že deväť z desiatich osôb na JIS tvoria nezaočkovaní pacienti. Dodal, že vývoj pandémie opäť spôsobuje odklad plánovaných operácií. Nové, prísnejšie pravidlá majú podľa Ludwiga v rakúskej metropole zvýšiť mieru zaočkovanosti. Starosta Viedne sa tiež vyslovil za prísnejšie reštrikcie na pracoviskách, ako napríklad prijatie pravidla 3G, čiže dokladu o očkovaní, negatívnom teste alebo prekonaní covidu.
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi
Desivá havária parníka General Slocum, voda bola plná utopených detí a žien. Tragédiu prekonal až 11. september














Nahlásiť chybu v článku