Watanabe žije v opatrovateľskom dome vo svojom rodnom meste Niigata, na japonskom ostrove Honšu, kde ho aj do Guinnessovej knihy v stredu slávnostne uviedli.
Rekordér sa narodil v roku 1907. Ešte pred desiatimi rokmi sa Watanabe venoval pestovaniu bonsajov – japonskému umeniu miniaturizácie stromov -, ktoré aj verejne vystavoval.
V súčasnosti Watanabe zbožňuje dezerty, ako sú puding či krémové zákusky.
Watanabe absolvoval poľnohospodársku školu a následne sa kvôli práci presťahoval na Taiwan, kde žil 18 rokov. So svojou manželkou mal päť detí.
Po skončení druhej svetovej vojny sa presťahoval späť do Niigaty, kde pracoval pre vládu prefektúry až do odchodu do dôchodku.
Aké je jeho tajomstvo dlhovekosti?
Na otázku, v čom spočíva tajomstvo jeho dlhovekosti, Watanabe odpovedal: „Nerozčuľujte sa a usmievajte sa“.
Watanabe vystriedal Japonca Masazóa Nonaku, ktorý zomrel vlani vo veku 113 rokov. Aktuálne najstarším človekom na svete je 117-ročná Japonka Kane Tanakaová.
Psychologička Lucia Košťálová o prípade učiteľky v Nitre: Škola by mala mať postup pre tieto situácie
Namaľoval Hitlera ako masturbuje, bol ním posadnutý. Salvador Dalí veril, že je reinkarnáciou mŕtveho brata
Agnesa žije 20 rokov v USA: Podnikanie je tu ľahšie, no pracuje sa veľa. Ľudia dajú na bývanie aj 70 % príjmov
Podľa šéfa IĽP chce Ficova vláda Slovákov v zahraničí umlčať. Naša redaktorka bola na najlepšom letisku na svete















Nahlásiť chybu v článku