Vysoká úroveň znečistenia ovzdušia prinútila pakistanskú vládu pristúpiť k uzatvoreniu všetkých škôl v meste Láhaur, ktoré je administratívnym centrom provincie Pandžáb na východe krajiny. Vo štvrtok o tom informovala agentúra AP.
Nad mestom sa podľa agentúry vznáša hustý smog, ktorý je okrem iného spôsobovaný aj rozsiahlym pálením úrody v okolitých oblastiach. Ide o rozšírený postup chudobných farmárov, ktorí podpaľujú zvyšky úrody, aby pripravili pôdu na ďalšiu sezónu. Práve provincia Pandžáb je pritom považovaná za obilnicu celej krajiny.
Index kvality vzduchu podľa štandardov americkej Agentúry pre ochranu životného prostredia dosiahol v Láhaure vo štvrtok ráno hodnotu 114, čo zodpovedá kategórii ovzdušia nezdravého pre citlivé skupiny vrátane detí.
Hustá premávka, otvorené ohniská pre varenie a kúrenie, ako aj roky výrubu stromov podľa AP taktiež prispievajú k zlej kvalite vzduchu v Láhaure.
Trichologička Lenka sa stará o vlasy a pokožku hlavy: Ľudia stále veria, že umývaním vlasy vypadávajú
Tomáš Baťa bol najväčším podnikateľom v histórii Československa: Zamestnancom dal vysoké platy, za chyby ich trestal
Radek pomáha ľuďom kúpiť nehnuteľnosť v Malage: Španielsko už nie je lacné, no kvalita života je tu skvelá
Pred 170 rokmi sa narodil génius Nikola Tesla: Miesto žien miloval holubicu, po podrazoch kopal kanály
Prezidentovi USA po atentáte podávali kravskú krv a vajcia cez anál. Zabili ho napokon lekári a nie strelec
Michael O´Leary zmenil cestovanie ako ho poznáme: Obéznych ľudí označil za „monštrá“, neveril v globálne otepľovanie
Navštívili sme jednu z najkrajších dolín Veľkej Fatry. Je tu aj bikepark a údajne tu môžete vidieť rysa
Šéf NKÚ Andrassy v 1 na 1: Premiér sa so mnou nestretol. Vláda má pocit, že keď má moc, môže robiť čokoľvek











Nahlásiť chybu v článku