Ešte v apríli 2016 odvysielala televízia Joj diel programu V siedmom nebi, ktorý nakoniec prešetrovala Rada pre vysielanie a retransmisiu. Na neskoršom zasadnutí za porušenie pravidiel uložila televízii Joj vysokú pokutu vo výške 15-tisíc eur. Súkromná televízia sa snažila rozsudok napadnúť žalobou, no dnes už je jasné, že za odvysielaný program bude niesť následky.
13. apríla 2016 odvysielala televízia Joj diel programu V siedmom nebi moderovaný Vilom Rozborilom, v ktorom moderátor detailne rozpracovával príbeh Sašky a Simonky. Maloleté dievčatká sú sestry Lucky, ktorú vo veku 5 rokov utýrala jej matka a otčim. Následne telo zabitého dievčatka ukrývali v byte ďalšie tri roky. Saška a Simonka po prevalení prípadu putovali do pestúnskej starostlivosti.
V programe V siedmom nebi Vilo Rozboril spolu s televíznym štábom navštívil Sašku a Simonku v ich pestúnskej rodine. Reportáž najskôr vyrozprávala príbeh ich minulosti a neskôr opisovala aktuálny život. Priestor na vyjadrenie dostali aj pestúni. V programe okrem iného odznelo aj to, s akými dôsledkami mimoriadne tragickej udalosti sa musia maloleté dievčatá potýkať.
Rada pre vysielanie a retransmisiu udelila televízii Joj v roku 2016 za zásah do ľudskej dôstojnosti detí pokutu vo výške 15-tisíc eur, informovali o tom Hospodárske noviny. Televízia Joj následne podala žalobu, ktorou sa pred pokutou chcela ubrániť. Ako aktuálne informuje týždenník Trend, to sa jej však nepodarilo. Rada pre vysielanie a retransmisiu mohla televízii udeliť pokutu až do výšky 165-tisíc eur.
Slovákov straší fenomén pracujúcej chudoby. Nemecké platy podľa analytika môžeme mať, zmeniť sa musí zásadná vec
Nastúpili do lietadla, po chvíli boli mŕtvi. Letecká katastrofa tímu Manchester United patrí medzi najhoršie v histórii
Mladík spadol do 45 cm škáry za chladničky v obchode a našli ho po 10 rokoch. Kým jeho telo hnilo, ľudia tam nakupovali
Poslanec Bartek exkluzívne pre interez: Františkovi Mikloškovi sa neospravedlním, nepovedal som nič vulgárne
Obed nás vyšiel na 42 eur, najedli sme sa až na druhý pokus. Boli sme v podniku z novej časti Na nože
Nikola a Hana dali výpoveď v práci a odišli na Zanzibar: Ľudia tu zarábajú 171 eur mesačne, dostávame ponuky na vydaj
Slovenku si mal Epstein kúpiť ako otrokyňu na sex, keď mala len 15 rokov: Neskôr mu mala pomáhať, oficiálne je nezvestná
Bitka, ktorá rozhodla o 2. svetovej vojne: V Stalingrade stratili obe strany milión vojakov, pre nacistov to bol ale koniec
Doktorka farmácie: Infúzie vitamínu C sú pre zdravých ľudí zbytočné a môžu byť rizikové. Prevetrajú tiež peňaženky









Nahlásiť chybu v článku