Nebudeme si klamať, dnešná moderná spoločnosť je na tom príšerne. Či už hovoríme o hodnotách, alebo o každodennom živote, neustále sa deje niečo zvrátené, čo nie je v norme podľa žiadneho merítka. Je to vec, ktorú už zrejme nezmeníme, pretože je v nás hlboko zakorenená. Určite je však múdre na tieto problémy upozorniť najmä preto, že väčšina z nás sa tvári, že je všetko na mieste. Ale nie je.
Al Margen je umelec, ktorý sa venuje ilustráciám, pochádza z Buenos Aires a pravdivo zobrazuje prostredníctvom svojho umenia hlavné problémy, ktoré naprieč dekádami sužujú modernú spoločnosť. Jeho obrázky sú hlasnejšie než slová, ktoré má každý s morálnym základom chuť vykričať do sveta. Na jednej strane sú naozaj provokujúce, avšak je to len uhol pohľadu, pretože úprimne ukázať existujúce okolnosti sa určite dá chápať ako provokácia. Ale len v prípade, že veci robíte nesprávne.
Samotný Al je veľmi kritický voči vlastnej práci a rozpráva o svojich obrázkoch s typickým umeleckým zanietením. „Sú to deti nudy, nepohodlia a hnevu. Ide o reprezentáciu vyradených nápadov. Je to odpad podvedomia. Ale sú naozaj drzé a pravdivé a to práve preto, že nemajú dôvod sa niekomu páčiť. Boli zrodená len na základe impulzu, ničoho iného. Boli zrodené aby otravovali a ukazovali nedokonalosť.“ Hovoríme síce o satire, no je natoľko úprimná, až sa to jednému naozaj môže znepáčiť. Veď posúďte sami.
Geplaatst door Al Margen – Página op woensdag 7 juni 2017
Geplaatst door Al Margen – Página op donderdag 13 april 2017
Geplaatst door Al Margen – Página op zaterdag 25 maart 2017
Geplaatst door Al Margen – Página op woensdag 22 februari 2017
Geplaatst door Al Margen – Página op vrijdag 6 januari 2017
Geplaatst door Al Margen – Página op vrijdag 4 november 2016
Geplaatst door Al Margen – Página op vrijdag 16 september 2016
Geplaatst door Al Margen – Página op vrijdag 15 juli 2016
Geplaatst door Al Margen – Página op zaterdag 28 mei 2016
Geplaatst door Al Margen – Página op maandag 6 januari 2014
Geplaatst door Al Margen – Página op woensdag 25 september 2013
Geplaatst door Al Margen – Página op woensdag 25 september 2013
Bombardeo de pastillas
Geplaatst door Al Margen – Página op vrijdag 13 juli 2012
Geplaatst door Al Margen – Página op donderdag 20 februari 2014
Geplaatst door Al Margen – Página op zaterdag 19 december 2015
boredpanda.com
Patrí medzi najlacnejšie lyžiarske strediská v Európe: Najete sa tu už od 5,5 eura, cena skipasu vás prekvapí
S analytikom Potočárom sme sa rozprávali o energopomoci. Boli sme na magických trhoch, očarili nás ponukou aj cenami
Doktorka Jana Boboková o zomieraní: Život nie je nutné za každú cenu umelo predlžovať. Musíme akceptovať, že bude koniec
Našli ho mŕtveho v hotelovej vani, stal sa tak členom „Klubu27“: Smrť Jima Morrisona je dodnes veľkou záhadou
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom









Nahlásiť chybu v článku