Foto: Illinois Audubon

Dobré srdce a hádzanie starostí za hlavu, zrejme to bude ten recept na dlhší život. A ak aj nič také neexistuje, z tohto starčeka jednoznačne srší bezstarostnosť a dobrosrdečnosť už z veľkej diaľky.

Investovať svoje peniaze do ropy zrejme nie je najhorší nápad. Na palive sa dá zarobiť viac než dobre a je po ňom neustály a čoraz väčší dopyt. Nie je to však úplne správne a každý si aj tak povie, že jednotlivec nič nezmení. Ale to nie je to správne rozmýšľanie, pretože peniaze nie je vždy nutné investovať do vecí, ktoré profitujú materiálne. Svoje o tom vie aj tento starček, ktorý žije v súčasnosti už naozaj vysoký vek a to 98 rokov. Je v ňom však toľko prostého dobra, že si svoj vek a čipernosť právom zaslúžil. 

illinoisaudubon.org

Jeho meno je Russ Gremel a viedol veľmi jednoduchý život, bez toho, aby ktokoľvek tušil, že je milionárom. Prednedávnom sa však táto skutočnosť prevalila, kedy Gremel investoval svoje dva milióny dolárov v akciách 160 hektárovej Gremel Wildlife Sanctuary (Gremelovej prírodnej svätyne) na ochranu územia Amboy v štáte Illinois. A jeho dôvod bol taktiež veľmi jednoduchý. Chcel aby si ľudia mohli užívať prírodu a všetko čo prináša, tak ako on, kým bol chlapcom. „Som veľmi jednoduchý muž.“ hovorí Gremel „Nikdy som nikomu nevyzradil, že mám toľko peňazí.“

Russ Gremel vyrastal v chudobe, pretože jeho rodina stratila všetok majetok na burze počas krachu newyorskej burzy v roku 1929. Naučil sa tak žiť v chudobných pomeroch a tešiť sa z maličkostí.

illinoisaudubon.org

70 rokov dozadu kúpil Gremel akcie v hodnote 1007 dolárov v sieti Walgreenových lekární. Poradil mu to jeho brat. Tvrdil, že ľudia vždy budú potrebovať lieky a ženy si vždy budú kupovať make-up, čo značí, že uvažoval naozaj jednoducho. Ale tak isto aj to, že sa mu jeho spôsob myslenia vyplatil a toto bola naozaj múdra investícia. Počas nasledujúcich rokov sa totižto sieť Walgreenových lekární vyšvihla do nesmierneho úspechu a v súčasnosti je čistá hodnota tejto spoločnosti 62 miliárd dolárov, čo znamená, že Gremelove akcie akcie majú hodnotu 2 milióny dolárov.

Russ sa svojich peňazí nedotkol od prvej investície až po nedávny moment, kedy daroval svoj majetok organizácii na ochranu prírody. „V živote musíte do tohto sveta prinášať dobro,“ dodáva Gremel „Na to sú peniaze.“ Mimo toho tvrdí, že mal „neuveriteľne skvelý život“ a to aj bez všetkých tých peňazí.

Pozri aj: Manželia premenili pustatinu sadením stromov na dažďový prales za 26 rokov. Dnes tam žijú tigre, slony a stovky ohrozených rastlín a živočíchov

boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )