Michal Blaško / / Zaujímavosti
Povedzme si pravdu. Koľko vecí, ktoré sa naučíme v škole využijeme skutočne v reálnom živote? Celá spoločnosť sa každým rokom mení, no školské osnovy...

Povedzme si pravdu. Koľko vecí, ktoré sa naučíme v škole využijeme skutočne v reálnom živote? Celá spoločnosť sa každým rokom mení, no školské osnovy ostávajú už niekoľko desaťročí tie isté. Naučíme sa tam veľa teoretických poznatkov avšak tie praktické veci, ktoré dennodenne používame, sa musíme naučiť sami. Tieto veci sa skutočne nikdy nenaučíte v škole, no a už uznajte sami, či pre vás nie sú dôležité, alebo sú.

Ako si dať prsty do úst aby ste zapískali

veci skola

Toto je naozaj veľký problém. Ten kto to vie, môže byť hrdý. Povedzte, že ste sa o to ani raz nepokúšali? Iste, že hej! Iba ste vypľúvali sliny a vydávali čudné zvuky, ale nikdy z toho nebolo pískanie. Toto ťa ale nenaučí nikto. Musíš na to prísť sám.

Ako spoznať tvoj alkoholový limit

veci skola 2

Každý to pozná. Svoje začiatky, keď sa vybral s kamarátmi vo svojich 15 rokoch do mesta. Dali ste si malé pivo a jednu karpatskú (ak ste našli podnik, kde vám to predali), a už ste sa domov tackali, nie raz po štyroch. Ako spoznať svoj limit? Prax, žiadna škola…

Ako sa vysporiadať s opicou

veci skola 3

Ak sa vám včera nepodarilo odhadnúť svoj limit, dnes vstávate s pocitom, že nechcete žiť. Existuje mnoho návodov, ako sa s týmto „úžasným“ pocitom vysporiadať, avšak iba vy sami musíte zistiť, ktorý naozaj funguje.

Ako vyjednávať

veci skola 4

Vo vašom živote je to jedna z veľmi dôležitých vecí. Na trhu, v práci, pri prekročení rýchlosti, v obchode, na ulici, v krčme… Vyjednávanie sa využíva všade. Je už iba na vašich zručnostiach, ako to viete dobre.

Ako si správne podať ruku

veci skola 5

Už ako malí sme si vymýšľali rôzne pozdravy, ktoré niekedy trvali aj minútu. Prepletanie rúk, skoky či zvuky, to všetko k tomu patrilo. Keď však vyrastiete, chcete si podávať ruku naozaj dobre. Ako ju podať? Ako silno ju stlačiť? To sú otázky, ktoré si musíte zodpovedať sami. Alebo si to s kamarátmi natrénujte, aby ste na prípadnom pracovnom pohovore nepoleteli už pri tomto geste.

Ako zvládnuť prvé rande

veci skola 6

Pre mnohých ľudí, nesmierne stresujúca udalosť. O čom sa rozprávať, ako sa tváriť, ako nebyť príliš hrrrr, ako, ako, ako… Niekedy to vyznie naozaj zábavne, niekedy to dopadne dokonale. Koľkokrát je to však ten druhý prípad?

Ako sa s niekým rozísť

veci skola 7

Ak by vám aj prvé rande vyšlo, nikdy to neznamená, že vám vyjde aj celý vzťah. Keď sa to úplne rozpadne a blíži sa to ku koncu, rozmýšľate iba nad tým, ako to druhej osobe oznámiť. Existuje mnoho moderných spôsobov. Napísať dotyčnému sms, napísať mu na facebooku, či si dať iba status na svoju nástenku, že som konečne voľný/á. Musíte uznať sami, či sú toto naozaj vhodné spôsoby na rozchod.

Ako si zaviazať kravatu

veci skola 8

Pohroma pre každého muža. Mamí, pomôž mi…

Ako spraviť oheň bez zápaliek či zapaľovača

veci skola14

Asi ste už počuli o tom, že si môžete spraviť oheň pomocou lupy alebo trením dvoch drievok o seba. Skúšali ste to však už? Toto by sa v škole naozaj učiť mohlo!

Reklama
Komentovať (0)