Odhliadnuc od nedávnych skutočností spájaných s teroristickými útokmi, neustále ohrozuje našu civilizáciu jav, ktorý sme si sami spôsobili. Globálne otepľovanie so svojimi následkami, zvýšenie priemernej...

Odhliadnuc od nedávnych skutočností spájaných s teroristickými útokmi, neustále ohrozuje našu civilizáciu jav, ktorý sme si sami spôsobili. Globálne otepľovanie so svojimi následkami, zvýšenie priemernej teploty oceánov a atmosféry, dostáva našu planétu do kritickej situácie. Za hlavnú príčinu globálneho otepľovania vedci stále považujú vysoké emisie  CO2, ktoré ľudstvo každodenne vypúšťa do ovzdušia. Na svete však stále existuje množstvo ľudí, ktorí pokladajú globálne otepľovanie za čistý výmysel a zbytočnú „poplašnú správu“. Tieto zábery vás presvedčia, že sa jedná o seriózny problém, ktorý potrebuje čo najrýchlejšie riešenie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Takto sa zmenili niektoré časti súostrovia San Blas (Panama), od roku 2002 do roku 2014.

usuncut.com
usuncut.com

Neuveriteľné topenie Arktického zaľadnenia za 32 rokov (1980-2012).

usuncut.com
usuncut.com

Americká California trpí posledné roky neuveriteľným suchom. Dôkazom je aj tento záber mostu Enterprise, ktorý sa nachádza na jazere Oroville.

usuncut.com
usuncut.com

Aralské jazero, v minulosti nazývané aj Aralské more, je dnes už komplexom niekoľkých malých vysychajúcich jazier. Človek spolu s prírodou tu spôsobili obrovskú katastrofu… Zábery z rokov 1989 a 2014.

usuncut.com
usuncut.com

Tento smutný záber ukazuje, ako sa z oceánu postupne vytráca pestrý život. Zábery z Veľkého bariérového útesu z rokov 2002 a 2014.

usuncut.com
usuncut.com

Za asi 125 rokov sa niektoré časti planéty zmenili na nepoznanie. Tak napríklad táto zátoka na Aljaške bola kedysi obklopená ľadovcom Muir. (zábery 1880 a 2005)

usuncut.com
usuncut.com

Z prírody podobne miznú aj horské ľadovce. Jeden z najviac postihnutých je aj ľadovec Grinnell, ktorý budete o pár rokov už len márne hľadať v americkom štáte Montana. (zábery 1920 a 2008)

usuncut.com
usuncut.com
usuncut.com
usuncut.com

Považovali by ste tieto dve fotografie za rovnaké miesto? Zrejme nie… Ľadovec Pedersen z tejto časti Aljašky za 75 rokov totiž takmer úplne zmizol. (zábery 1930 a 2005)

usuncut.com
usuncut.com