Podarilo sa vám už po vianočných sviatkoch schudnúť? Začali ste cvičiť, upravili ste si stravu a pomaly vidíte samú seba v plavkách v lete niekde na pláži....

Podarilo sa vám už po vianočných sviatkoch schudnúť? Začali ste cvičiť, upravili ste si stravu a pomaly vidíte samú seba v plavkách v lete niekde na pláži. To je momentálne asi túžba každej z nás. Pripravila som si pre vás rady, ktoré by vám mohli pomôcť. Začnite jednou či dvoma zmenami a uvidíte, že to pôjde.

Urobte z obývačky zónu bez jedla

chudnutie1
nowthatsfandom.tumblr.com

Je jasné, že pred televízorom ide jedenie ľahšie. Ste zažratí  do filmu a zároveň aj do nejakej dobroty. Skúste sa opäť vrátiť za kuchynských stôl, najlepšie bez televízora. Vychutnávajte si svoje jedlo v pokoji, bez rozptyľovania a uvidíte, že vám vaše telo samé povie, že má dosť. Veľmi dobre to poznám – jedenie v obývačke. Nič moc pre udržanie stabilnej váhy.

Nevážte sa a nemerajte sa

Niekedy to býva veľmi demotivačný krok. Predstavte si, že už tri týždne sa snažíte, cvičíte, zdravo jete a potom sa postavíte na váhu a ubudlo ledva pol kila. Meranie by sa tiež nemalo stať pravidelné.

chudnutie2
telegraph.co.uk

Skúste sa odvážiť a odmerať na začiatku a potom až na konci celého procesu. Uvidíte, že vás to príjemne prekvapí a dodá vám to oveľa viac pozitívnej energie.

Neignorujte vaše chute, nájdite len zdravý spôsob, ako ich uspokojiť

chudnutie7
littlebroken.com

Ak budete hladovať, vaše telo to vyhodnotí ako krízový stav. Všetko, čo následne zjete, si uloží na „horšie časy“. Vzdelávajte sa. Skúste si vyhľadať zdravšie formy vašich obľúbených jedál, ktorých sa nechcete vzdať. Jedzte pravidelne menšie porcie a uvidíte, že skrotíte svoje chute a aj seba.

Žiadne donášky jedál, varte si sami

Myslím, že netreba pripomínať, že domáca strava je to najlepšie, čo môžete svojmu telu dať. Ak nie ste zdatní v kuchyni, nevadí. Dnes už je internet plný návodov, receptov, takže sa nevyhovárajte a choďte do toho.

chudnutie3
seamless.com

Samozrejme, keď nastane situácia, že nestíhate variť a potrebujete sa najesť, skúste skombinovať donášku jedla s predchádzajúcim krokom – tzn. zdravšia forma jedla.

Po schodoch jedine pešo.

Ak bývate na prvom poschodí ako ja, je to trochu náročnejšie. To však nie je určite prípad každého jedného z vás. Skúste chodiť po schodoch pešo. Že bývate na 8. poschodí? Žiadne výnimky. Chodíte v obchodnom centre po eskalátore? Nech sa páči, určite tam nájdete aj klasické schody.

chudnutie4
instagram.com

Skúste myslieť pozitívne. Potešte sa, že vaša kancelária je až na 12. poschodí. Je to výzva, ktorú keď splníte, posunie vás to len vpred.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )