amessagewithabottle.com

Disneyworld považujú návštevníci za najšťastnejšie miesto na Zemi. Je to však tak? Ohľadom Disneyho je tu pár zaujímavostí, ktoré vás presvedčia o tom, že to nie je až tak úplne pravda.

Disneyworld. Miesto, kde sa všetky vaše sny stanú skutočnosťou. Miesto, kde rozprávkové bytosti z najslávnejších rozprávok ožijú. Miesto, kde môžte navštíviť ikonické zámky, uličky, odfotiť sa s vašimi obľúbenými hrdinami, zabaviť sa na kolotočoch, vyskúšať a ochutnať rôzné sladkosti v tvare Mickey Mousa a hlavne, je to miesto, kde si na svoje s určitosťou prídu veľkí i malí, starí i mladí, jednoducho každý, kto aspoň trochu miluje Disneyho. Disneyworld je prezentovaný ako to najšťastnejšie miesto na Zemi, miesto splnených želaní. Je to však skutočne tak? Týchto 8 faktov ťa presvedčí o tom, že nie je všetko zlato, čo sa bliští.

Zranenia a úmrtia

Okrem úprimnej detskej radosti v parku častokrát dochádza aj k mnohým zraneniam alebo aj úmrtiam. Napríklad na jazde v sekcii Pirátov z Karibiku v roku 2014 prišli až dvaja ľudia o končeky prstov. Rok predtým si napríklad istá žena pri pokuse o vstup na istú atrakciu zlomila nohu, a o tri dni na to v nemocnici zomrela, kvôli zrazenine krvi. Jej rodina podala na Disney žalobu s tým, že by sa to nemuselo stať, ak by jej pomohli rýchlejšie. Častokrát sa stavá, že sa vykoľaja alebo zrazia vlaky a tak zrania veľký počet ľudí, alebo niektorých dokonca zabijú. Nešťastia sa nestávajú len návštevníkom ale aj zamestnancom, ako napríklad jednému upratovačovi, ktorý bol zabitý pri čistení lode po tom, čo sa atrakcia mimovoľne spustila. A toto sú naozaj len niektoré z prípadov, zoznam je oveľa dlhší.

Samovraždy

Okrem zranení a vrážd, ako ste sa dočítali vyššie, niektorí zamestnanci dokonca spáchali samovraždy. Napríklad jeden pracovník Frank napísal na stenu odkaz v znení: “Nechcem sa vrátiť do Mickeyho domčeka,” a na to sa obesil. Mnoho zamestnancov tam totiž pracuje v otrasných podmienkach, naozaj dlhé zmeny,  častokrát za minimálnu mzdu a s mizivou šancou na povýšenie.

thewdwblog.com
thewdwblog.com

Pozostatky mŕtvych ľudí

Nechoďme okolo horúcej kaše. Ak ste to možno ešte nevedeli, niektorí návštevníci prinášajú do Disneyworldu spopolnené pozostatky svojich blízkych a následne ich rozprašujú v atrakcii, ktorá sa nazýva “Haunted Mansion” a pripomína niečo, ako u nás strašidelný dom. Veľmi sa o tomto probléme nehovorí, ale stalo sa to už niekoľkokrát. Iróniou je, že ľudia, ktorí tam pracujú tvrdia, že atrakcia je tak dobre vetraná, že čokoľvek tam necháte, skončí tak či tak v klimatizačnom systéme.

Postavy napádajú návštevníkov

Kto by preda žaloval Medvedíka Pú? Alebo Káčera Donalda? No pravda je, že tieto obľúbené rozprávkové postavičky naozaj v niektorých prípadoch skončili v súdnej sieni. Dostali sa im obvinenia, ako napríklad, že niektorí mali v kostýmoch zbrane, ktoré by boli schopné niekoho aj vážnejšie zraniť, alebo napríklad, že niektorí udreli malé deti, alebo sexuálne napádali návštevníkov.

destroythebrain.com
destroythebrain.com

Ľuďom môže prísť naozaj zle

Park je plný nezdravého jedla, deti so slabými malými žalúdkami a spolu s divokými jazdami na kolotočoch – určite si viete predstaviť, o akú kombináciu ide. A potom sú tu istí chudobní ľudia, ktorých úlohou je park čistiť, a čistiť zvratky po niekoho dieťati naozaj nie je tá príjemná časť dňa. Dokonca istý bývalý zamestnanec spomína aj na to, že bežne za deň takúto “prácu” musel vykonať 2-3 krát, no v ojedinelých prípadoch až 36-krát. Častokrát preto vznikli dohady o tom, či nemôže ísť aj o otravu jedlom.

V kostýmoch je veľmi horúco

Každé dieťa, ktoré vidí svoju obľúbenú postavičku, je naozaj unesené a veľmi sa z toho teší. Zdá sa, že Disney niekedy zabúda na to, že vo vnútri kostýmov sa nachádzajú naozajstní ľudia, ktorí musia túto prácu robiť aj za naozaj veľmi horúcich letných dní. Vraj v lete vo vnútri môže byť až 50°C, najmä v úplných začiatkoch, keď Disney s kostýmami vo svojich parkoch ešte len začínal. Kostýmy boli naozaj veľmi nepríjemné a ťažkopádne a to najmä v lete, keď sa teplota dokáže vyšplhať na naozaj vysoké čísla a animátori musia zabávať deti a robiť im program. Niekedy dokonca títo ľudia v kostýmoch aj omdlievajú. Samozrejme, že sa to Disney snaží zlepšovať pridávaním rôznych klimatizačných systémov, a keď je naozaj veľmi horúco, animátor nemôže byť v kostýme dlhšie ako 20 minút.

tipstripflorida.com
tipstripflorida.com

Prečo je voda v tobogánoch zelená

V Disneylande sa nachádza naozaj veľa najrôznejších atrakcií. V niektorých z nich sa dokonca nachádzajú aj tobogány s vodou, po ktorej sa presúvate vozíkom, no a táto voda je sfarbená do zelena. Je to nejaký zvláštny efekt, alebo to znamená, že voda je naozaj tak veľmi špinavá? Nie, v tomto prípade nie, ide iba a zachovanie akéhosi Disney kúzla a kúzelných rozprávok. Samozrejme, že je tu jedno ale. Táto zelená voda vám taktiež bráni vidieť všetok odpad, ktorý sa nachádza pod hladinou. Akonáhle sa raz za pár rokov robila údržba, našli sa tu naozaj pozoruhodné veci ako invalidné vozíky, kolobežky, odpadkové koše, stovky kamier, kočíky – čokoľvek čo si dokážete predstaviť a je jasné, že to bolo poriadne znečistené.

Noční návštevníci

Akonáhle slnko zapadne a pre návštevníkoch sa zavrú brány, celý areál je zaplavený stovkami divokých mačiek. Zvieratá sa tu začali objavovať v roku 1955 krátko po otvorení parku, a v skutočnosti sú naozaj vítané, pretože sa samozrejme starajú o lovenie myší a preto dokonca vznikli po celom parku kŕmne stanice pre tieto šelmy.

PawManeFin
PawManeFin

Pozri aj: Tento Disney park je opustený už 11 rokov. To, ako vyzerá dnes a čo s ním spravila príroda, je jednoducho fascinujúce

interez.sk (Alexandra Geletová), nypost.com, news.com.au
Uložiť článok

Najnovšie články