Foto: vickysands.com, stylecaster.com

Myslíte, že sa svet mení? Pozrite, ako veľmi sa mýlite.

Zdá sa nám že celý svet a ľudstvo sa v posledných desaťročiach akosi priveľmi vyvíja a posúva dopredu. Keď sa však pozrieme na úplné maličkosti zistíme, že to vôbec nie je pravda. Stačí sa pozrieť na každodenné činnosti a veci s ktorými sa dennodenne stretávame.

Antisociálna spoločnosť

Keď sa dnes pozriete vôkol seba uvidíte množstvo ľudí, ktorí takmer pri každej činnosti pozerajú do svojho smartfónu. Ani v minulosti to však nebolo inak a ľudia v masách nasávali informácie napríklad z novín. Ide však len o veľmi hrubé porovnanie, pretože je každému jasné, že internet a virtuálna komunikácia ľudí od seba v 21. storočí poriadne oddialila.

Foto: reddit.com, wikimedia.com

Symboly

S komunikáciou prostredníctvom rôznych sociálnych sietí a internetu úzko súvisí i využívanie rôznych symbolov (napr. emotikony). Nejde však o žiadnu novinku. Veď symboly na komunikáciu využívali už prvé kolísky moderných civilizácií tisícky rokov pred našim letopočtom.

Foto: wikimedia.org, pixabay.com

Na nákupe

Do módy sa po mnohých desaťročiach vrátili i sieťované či plátené tašky, ktoré s obľubovali i naše staré mamy. Dnes je to značka najväčšieho hipsterizmu a ochraňovania prírody od plastových igelitiek.

Foto: wikimedia.org, etsy.com

Móda nábytku

Ku klasike sa opäť vraciame i v dekorácií našich domovov. Boli by ste šokovaní, koľko sú ľudia v zahraničí prostredníctvom Ebay-u ochotní zaplatiť za prežitky socializmu, ktoré sa ešte pred niekoľkými desaťročiami nachádzali takmer v každej slovenskej domácnosti.

Foto: pinterest.com, gizmodo.com.au

Móda oblečenia

Ľudia sa pravidelne vracajú i rôznym módnym hitom, ktoré ľudia nosili pred desiatkami (dokonca i stovkami) rokov. Raz je v móde to, inokedy niečo iné. Šaty Kim Kardashian siahajú napríklad do konca 19. storočia.

Foto: vickysands.com, stylecaster.com

Duckface

K návrate ku svojím koreňom s hitom známym ako duckface fotografia sa asi netreba vôbec vyjadrovať.

Foto: pinterest.com, wikimedia.org

Selfie

Selfie fotografia fotená o zrkadlo, ktorá vládla svetu pred niekoľkými rokmi (ale ešte i dnes), tiež nie je žiadnym moderným výmyslom. Veď prvé selfie fotografie pochádzajú už z prvej polovice 19. storočia. Tá na obrázku nižšie „až“ z roku 1900.

Foto: wikimedia.org, pixabay.com

Antistresová pomôcka

Fidget spinner, antistresová hračka, ktorá zavládla roku 2017 bola v skutočnosti vynájdená už v 90. rokoch 20. storočia. I predtým si však ľudia uvoľňovali stres rôznymi pomôckami. Medzi obľúbené patrila napríklad rubikova kocka. Zdá sa, že ľudstvo trošku upustilo od svojich nárokov a od logického hlavolamu prešlo k hračke so štyrmi ložiskami.

Foto: pexels.com, pixabay.com

Pozri aj: 14 neuveriteľných fotografií, ktoré odhaľujú, ako sa svet zmenil za 100 rokov

brightiside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)