pravda.sk

Ak sa bojíte smrti, tento článok pravdepodobne nebude pre vás. Viete, že je váš domov plný predmetov a vecí, ktoré vás môžu v momente...

Ak sa bojíte smrti, tento článok pravdepodobne nebude pre vás. Viete, že je váš domov plný predmetov a vecí, ktoré vás môžu v momente zabiť? dokonca ich pravdepodobne používate každý jeden deň. 

Neveríte nám? Tento článok píšeme preto, aby sme vás upozornili na toto nebezpečie. Ak sa veci používajú v správnych množstvách, nič sa vám nestane. Ľudia sú však rôzni a robia veci rôzne a v rôznych množstvách, čo nie je zlé, ale nie je to vždy šťastná voľba. Jedávate príliš veľa čokolády? Chilli? Orechov? V tom prípade by ste si mali tento článok prečítať určite.

Chilli papričky

veci smrt
flickr.com

Chilli proste milujete, alebo neznášate. Látka, ktorá spôsobuje štipľavosť, sa volá kapsaicín. Ak by ste ich zjedli príliš veľa, táto látka vás okamžite pošle na druhú stranu tohto sveta. Milovníci chilli, dávajte si radšej pozor.

Muškátový orech

veci smrt2
flickr.com

Veľká dávka tohto zdanlivo neškodného korenia zabíja. Muškátový orech obsahuje halucinogénnu látku, ktorá vám spôsobí kŕče, záchvaty a v najhorších prípadoch aj smrť. Takže opatrne s týmto korením.

Repkový olej

veci smrt3
flickr.com

Repka produkuje olej, ktorý je v skutočnosti dosť toxický. Môžete z neho oslepnúť a v najhorších prípadoch aj zomrieť. Samozrejme, že a to netýka už spracovaného oleja v obchodoch. Ale pre istotu, keby ste si ho chceli vyrobiť sami.

Osviežovač vzduchu

flickr.com
flickr.com

Osviežovače vzduchu sú samozrejme len chemické kokteily. Sú extrémne horľavé a látka je po požití smrteľne nebezpečná.