brightside.me

Matej Mensatoris / / Série
Zozbierali sme vedecké štúdie a výskumy týkajúce sa vzbudzovania atraktivity u ostatných ľudí. Pozrite sa, čo všetko vás môže urobiť v očiach ostatných atraktívnejšími.

Čo robí ľudí atraktívnymi? Je to dobrý vzhľad, zmysel pre humor, alebo ešte niečo iné? Odborníci po celom svete neustále hľadajú odpovede na tieto zložité otázky. Po rokoch štúdií, pokusov a pozorovaní ľudí z rôznych krajín, vypracovali vedci všeobecné rysy, ktoré nás dokážu urobiť atraktívnymi.

Ak chcete vedieť, čo by ste naopak určite nemali robiť, pozrite si tento náš článok.

Zmysel pre humor

brightside.me
brightside.me

Humor priťahuje pozornosť ostatných ľudí. Ak viete rozosmiať ľudí okolo, potom vás ostatní považujú za zaujímavého a atraktívneho. A dokonca, ak sa viete zasmiať aj na sebe a svojich chybách, efekt je ešte väčší. Mnohé štúdie ukazujú, že ženy priťahujú muži, ktorí ich dokážu rozosmiať až tak, že sa smejú nahlas. Pre muža až tak humor zo strany nežného pohlavia dôležitý nie je, no úsmev je vždy vítaný.

Buďte v skupine

brightside.me
brightside.me

Výskum vedcov z Kalifornskej univerzity zistil, že ľudia sú považovaní takmer vždy za atraktívnejších, keď sú v skupine. Údajne sa to deje preto, že mozog spracováva všetky tváre ľudí v skupine a vytvára akýsi priemer atraktívnosti skupiny.

Buďte uvoľnení

brightside.me
brightside.me

Viaceré štúdie ukázali, že „otvorený“ a sebavedomý postoj pôsobí pri stretnutí oveľa príjemnejším dojmom ako postoj v „zatvorenej“  pozícií, napríklad s prekríženými rukami.

Komunikujte

brightside.me
brightside.me

Výskum prevádzaný na Hardvardskej univerzite zistil, že keď rozprávate len a iba o sebe, vášho spoločníka to veľmi rýchlo omrzí. Kľúčom k úspechu je spontánny rozhovor, kladenie otázok a záujem o osobu, s ktorou sa rozprávate.

Buďte rozhodní

brightside.me
brightside.me

Ľudí prirodzene priťahujú vodcovia. V skutočnosti viaceré štúdie ukazujú, že vodcovská osoba je pre ostatných v skupine viac atraktívna ako pre ľudí mimo tejto skupiny. Riaditeľ väčšej a silnej spoločnosti je teda zvyčajne pre svojich zamestnancov viac atraktívny ako pre zamestnancov inej spoločnosti, ktorí ho nepoznajú.

Úsmev

brightside.me
brightside.me

Experimenty vykonané švajčiarskymi vedcami jasne preukázali súvislosť medzi usmievaním a atraktivitou. Ľudia so širokým a úprimným úsmevom sú pre okolie oveľa viac príťažlivejší ako neutrálne tváriaci sa ľudia.

Správanie sa k ostatným

brightside.me
brightside.me

Láskavosť je vždy lákavá. V roku 2014 vedci z Číny zistili, že keď ste milý a láskavý, alebo keď sa o iných ľuďoch snažíte vyjadrovať čo najmilšie, robí vás to fyzicky atraktívnejším.

Osobné preferencie

brightside.me
brightside.me

Neexistuje zaručený spôsob, ako sa stať atraktívnejším. Do veľkej miery to totiž závisí aj na samotnom pozorovateľovi, ktorý sám určuje, čo je pre neho atraktívne a čo nie. Mnohé štúdie preukázali, že atraktivita je formovaná tiež kultúrou a prostredím a nie je len zakódovaná v génoch.

Preto, ak sa necítite byť atraktívnym, môžete si byť istí, že nie všetci vo vašom okolí to vidia rovnako a jedného dňa sa o tom určite sami presvedčíte.

interez.sk (Matej Mensatoris), brightside.me
0
Komentovať (0)