Na našej planéte žije mnoho divých zvierat, ktoré sú pre človeka nebezpečné. Aj keď síce sú schopné ublížiť človeku, vo väčšine prípadov tak nespravia a žijú...

Na našej planéte žije mnoho divých zvierat, ktoré sú pre človeka nebezpečné. Aj keď síce sú schopné ublížiť človeku, vo väčšine prípadov tak nespravia a žijú si ďalej svojím životom. Niekedy však príde jedinec, ktorý má ľudstvo zjavne v zuboch a na prvé miesto vo svojom jedálničku umiestni práve ľudské mäso. Poznáte najväčších ľudožrútov zo zvieracej ríše v histórii?

Leopard z Nepálu – 15 obetí

Pred pár rokmi, v roku 2012, v Nepále ľudí ohrozoval leopard, ktorý počas 10 mesiacov zabil až 15 ľudí, z toho 10 bolo detí. Zviera prenasledovali ľudia z osady, polícia a dokonca aj armáda. Jediné riešenie, ktoré by ľudí ochránilo, bolo ľudožravého leoparda zabiť. Podľa nepálskeho ekológa totiž ľudská krv obsahuje oveľa viac soli ako zvieracia, a pretom keď leopard po prvý raz ochutná ľudské mäso, už sa veľmi ťažko vracia k pôvodnej strave. Leopard z Nepálu mal na svedomí celkovo 15 ľudských obetí. Všetky zabil na otvorenom priestore a svoje obete potom odtiahol do lesa, kde sa našli už len ich pozostatky.

scallywagandvagabond.com
scallywagandvagabond.com

Hyeny v Malawi –  27 obetí

Aj keď si väčšina ľudí myslí, že hyeny sú zdochlinožravce, pravdou je, že si veľmi radi pochutnajú aj na čerstvom mäse a neraz na ľudskom. V roku 2002 hyeny vystrašili celé Malawi, africkú krajinu, kde sú útoky hyen na ľudí veľmi časté. Zvieratá tu totiž zaútočili na ľudí a zabili celkom 6 obyvateľov. V roku 1955, keď bolo v Malawi extrémne teplo a ľudia museli počas noci spávať pod holým nebom, hyeny zabili až 27 ľudí.

africafreak.com
africafreak.com

Šimpanz Frodo – 1 obeť

Kedže človek je všežravec, je jasné, že podobné stravovacie návyky má aj jeho dávny predok z radu opíc – šimpanz. Príbeh z národného parku Gombe v Tanzánii z roku 2002 však naháňa hrôzu. Keď jedna zo zamestnankýň parku vošla so svojou neterou a 14-mesačnou dcérou do výbehu šimpanzov, došlo k obrovskej tragédii. Alfasamec, šimpanz Frodo, totiž zoskočil zo stromu, vytrhol žene dcérku z rúk a utekal s ňou do lesa. Keď ho privolaná pomoc našla, Frodo si už pochutnával na svojej malej obeti. Aj keď bola široká verejnosť veľmi pobúrená, biológovia toto konanie ospravedlňujú. Šimpanzi sa totiž bežne živia mláďatami paviánov a nevidia rozdiel medzi nimi a ľudským dieťaťom. Aj keď teda došlo k obrovskej tragédii, Frodo konal inštinktívne a pudovo, tak, ako bol dlhými rokmi naučený…

deeptimes.wordpress.com
deeptimes.wordpress.com

Medveď z Arsikere – min. 12 obetí

Medveď pyskatý ani zďaleka nepatrí medzi najväčších z medveďov, no i toto zviera môže byť pre človeka nebezpečné. Ľudia z indického mestečka Arsikere by vám však tvrdili niečo iné. V 40.rokoch 20.storočia sa totiž v neďalekom lese usídlil medveď, ktorý pravidelne útočil na ľudí, a to bez toho, aby bol k tomu vyprovokovaný. Všetky útoky vyzerali rovnako. Medveď sa objavil pred nič netušiacim človekom a zaútočil mu na tvár. Mnoho jeho obetí bolo nájdených úplne bez tváre, niektorí, ktorí prežili, prišli o oko, nos, či ucho. Medveď mal na svedomí celkom 12 ľudských životov  a ďalšie desiatky zranených. Podľa odborníkov musel byť medveď zranený tak, že si nevedel nájsť inú potravu a jediné, čo mu ostávalo, bolo útočiť na ľudí.

planetdeadly.com
planetdeadly.com

Pokračovanie na ďalšej strane..

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy