Foto: Pixabay

Michal Blaško / / Série
Ešte stále nemáš prácu, ktorá by cez školský rok osviežila tvoju peňaženku a priniesla by ti aspoň ako taký zárobok, ktorým by si mohla financovať dlhé piatkové večery po škole či neutíchajúce chute po novej kozmetike?

Aj by si nad prácou rozmýšľala, no nevieš si predstaviť dochádzať niekde hodinu, stráviť tam ďalších 6 (napríklad za pokladňou), a potom ísť zničená domov či na intrák s tým, že ťa ešte čakajú povinnosti do školy? Pra­co­vať z domu je pre väč­šinu ľudí oveľa menej stre­su­júce, ako pra­co­vať z kan­ce­lá­rie. Keď pracujete doma, šet­ríte čas a nervy, ktorý by ste stra­tili dochá­dza­ním do roboty a tla­če­ním sa v dopravných záp­chach. Prinášame ti pár tipov, ako si môžeš počas školy jednoducho a v celku rýchlo zarobiť nejaké peniaze aj z pokoja intrákovej izby či domu.

Prieskum trhu

Aj keď to pre niekoho možno nie je lákavá práca, niekto iný sa v nej zas nájsť vie. Naučiť sa efektívne vyhľadávať dôležité informácie a spraviť si obraz o trhu v rôznych oblastiach nie je predsa nikdy na škodu. A keď si tým dokážeš privyrobiť aj pár eur, tak prečo do toho neísť? Ak zadáš do svojho vyhľadávača tie správne kľúčové slová, určite nájdeš množstvo ponúk aj na túto pozíciu.

Kreatívne písanie, copywriting, copyediting, PR

praca-z-domu-interez

Ak ti gramatika a vyjadrovanie sa nerobí problém, toto môže byť skvelý nápad na prácu z domu. Nemyslíme tým, že by si mala do leta vydať knihu. Teda pokiaľ sa na to cítiš, budeme ti držať palce. Myslíme tým však skôr písanie rôznych príspevkov pre firmy či internetové stránky. Väčšinou sú takéto pozície bez požiadaviek na špeciálne vzdelanie či znalosti, jednoducho musíš byť kreatívna a svojimi textami musíš ponúknuť niečo, čo nikto iný neponúkne. Ak k tomu študuješ žurnalistiku či masmediálnu komunikáciu, je to pre teba skvelý spôsob skĺbenia praxe a pekného zárobku. Písať tak môžeš napríklad aj pre jeden z najväčších slovenských portálov pre ženy, Babské Veci, ktorý momentálne hľadá nové redaktorky.

Poradca zdravej stravy

Pixabay
Pixabay

Potrpíš si na zdravej strave? Nedáš si do úst všetko, čo ti príde pod ruku, ale najprv si to poriadne premyslíš? V tom prípade so zdravým stravovaním nemáš žiadny problém. Ale si iba jedna z mála. Vieš koľko žien potrebuje poradiť v tom, ako sa má stravovať? Veď na internete sa dá nájsť toľko diét, no ktorá z nich je tá správna? Ty však už máš skúsenosti so svojou stravou, takže určite budeš vedieť zostaviť ten správny jedálniček aj pre niekoho iného. Vyskúšaj to.

Prekladanie

Znalosť jedného či viacerých cudzích jazykov sa ti v budúcnosti isto vyplatí. No využiť tieto znalosti môžeš už aj dnes. Ak si teda na angličtine či francúzštine posledný polrok neprespala s hlavou položenou na lavici… Ponúk na prekladanie videí, zvuku či písaného textu z domáceho prostredia je neúrekom, stačí len hľadať.

Módny konzultant

Pixabay
Pixabay

Máš vášeň pre módu? Rozmýšľala si už niekedy nad tým, že keď budeš „veľká“, chceš mať vlastný módny butik? V skrini máš nespočetné množstvo kúskov oblečenia a každé ráno tráviš výberom tých najlepších desiatky minút? Potom neváhaj. Staň sa módnou poradkyňou, mnohé ženy rady určite ocenia.

Editor, korektor

Ak nemáš problém s materinským jazykom a kladieš si dôraz na detaily, toto je práca presne pre teba. Existuje mnoho webov, ktoré majú úpravu a gramatiku na háku a ty si presne tá osoba, ktorá to môže zmeniť. Ak si teda napríklad takýto web všimneš, neváhaj ich kontaktovať. Určite sa dohodnete na spoločných podmienkach.

Online marketing

Pixabay
Sociálne siete máš v malíčku a baví ťa vytvárať zaujímavý obsah, ktorý zväčša zaujme aj ľudí? Potom je toto presne pre teba. Vytváranie online reklamných kampaní na rôznych sociálnych sieťach je dnes základnou vecou, ktorou by sa mali skoro všetky firmy uberať. Väčšinou však vôbec nevedia, ako na to a preto by si sa im mala ozvať práve ty.

Grafický dizajn

Si Photoshop, Gimp, Corel, Inkscape či Adobe Ilustrator master? Potom je toto práca presne pre teba. Vieš koľko firiem či ľudí potrebuje navrhnúť nové logo či dizajn nového webu? No nikdy to nezistíš, pokiaľ sa o to nezačneš zaujímať. Dnes, keď je doba Startupov, každý mladý človek, ktorý sa púšťa do vlastného biznisu sa chce prezentovať čo najlepším brandom a na to bude potrebovať práve teba. Pusti sa do toho. Získaš nie len nejaké financie, ale aj mnoho skúseností. Naučíš sa komunikovať so zákazníkmi, zdokonalíš sa vo svojej práci a dokážeš sa prispôsobiť. To sa ti v živote určite zíde.Pozri aj: 9 najlepších prác pre extrovertov, ktoré môžete robiť aj na Slovensku

interez.sk
0
Komentovať (0)