vocativ.com

/ 1 / Lukáš Mužla
Nikdy nezober drogu! S týmto heslom od Petra Nagyho  vcelku úspešne vyrástla naša generácia. Čo ale tí, ktorí nemajú také šťastie, aby im sympatický hudobník...

Nikdy nezober drogu! S týmto heslom od Petra Nagyho  vcelku úspešne vyrástla naša generácia. Čo ale tí, ktorí nemajú také šťastie, aby im sympatický hudobník nakomponoval pesničku o tom, aké sú drogy zlé? Nuž, tí majú smolu. Alebo si môžu prečítať náš článok, v ktorom sa dozviete, ktoré látky by ste do svojho tela nemali nikdy prijať.

Pod drogou rozumieme psychotropnú látku, ktorej užívanie častokrát vedie k vytvoreniu či už fyzickej, alebo psychickej závislosti. Slovo droga pochádza z holandského “droog“, teda vyprahnutý. Začať s tvrdou drogou znamená ukončiť spoločenský a rodinný život a naopak, spustiť zdravotné a finančné problémy a mnoho ďalších nepríjemností…

Bromo Dragonfly

wolnamolekula.info
wolnamolekula.info

Túto látku môžeme ľudovo nazvať napríklad aj vážka. Ide o psychedelickú látku, ktorá sa zaraďuje medzi tzv. fenylethylamíny. Vážka spôsobuje veľmi silné halucinácie a je len o niečo slabšia ako známe LSD. Jej účinky sú ale oveľa dlhšie. Predstavte si halucinácie, ktoré môžu trvať niekedy aj viac ako 3 dni. Ľudia, ktorí túto látku užili, o nej hovorili ako o výlete do pekla a späť… Spiatočná cesta je zrejme dosť dlhá.

MDPV

talkingdrugs.com
talkingdrugs.org

MDPV je skratka pre psychoaktívnu rekreačnú drogu so stimulačnými vlastnosťami, ktorá často dostáva prezývku soľ do kúpeľa. Vynájdená bola v roku 1960. V USA sa v istých časoch predávala ako rekreačná droga. MDPV je však vysoko návyková a teda bola neskôr zakázaná.

Skopolamín

dailymail.com
dailymail.com

Ide o rastlinný alkaloid získavaný z blenu čierneho, smrteľne jedovatej rastliny. Zaraďuje sa medzi parasympatolytiká podobne ako antropín. Má výrazné účinky na psychiku, vyvoláva poruchy pamäti a neschopnosť zdravého úsudku. V 50. rokoch bol preto zneužívaný pri príprave a manipulovaní súdnymi procesmi.Komentovať (0)