Určite poznáte takého človeka, ktorý sa pri každej možnosti konverzácie s vami či inými osobami snaží vyvolať hádku. Takéhoto agresívneho človeka len tak ľahko nezmeníte, no môžete ovplyvniť vašu spoločnú konverzáciu a otočiť ju úplne opačným smerom.

S konfliktmi sa stretávame každý deň. Sú absolútnou súčasťou nášho života a len veľmi ťažko sa im dokážeme vyhnúť. Niekedy sa však musíme vysporiadať s naozaj nepriateľskými ľuďmi, ktorí konflikty proste vyhľadávajú. Preto sme sa rozhodli zostaviť zoznam užitočných krokov, ktoré vám pomôžu udržať konverzáciu nadľahčenú a priateľskú aj napriek tomu, že daný človek sa snaží nepríjemne slovne zaútočiť.

BrightSide
BrightSide

Hnev plodí len ďalší hnev. Zhlboka sa nadýchnite a situáciu proste takto jednoducho odľahčite.

BrightSide
BrightSide

Nezabúdajte na to, že každý robí chyby. Možno prežíva daný človek veľmi zlé obdobie, a nesprávnou reakciou by ste mu mohli iba pohoršiť. Proste sa nič nedeje.

BrightSide
BrightSide

Bez ohľadu na to, aký na to máte dôvod, nesnažte sa druhému človeku oponovať. Udržujte si svoj hlas na rovnakej úrovni a pripomínajte danej osobe, že vám na konverzácii záleží.

BrightSide
BrightSide

Konflikt vás prirodzene nabáda k tomu, aby ste sa bránili. S trochou praxe však podobné situácie zvládnete s chladnou hlavou.

BrightSide
BrightSide

Neberte si urážky príliš k srdcu. Použite výraz „Namiesto teba“ a pokúste sa udržiavať pokojný rozhovor bez agresie a obviňovania, čo donúti danú osobu, aby vás počúvala.

BrightSide
BrightSide

Pamätajte, že pravda je veľmi subjektívny pojem. Každý má tú svoju a každý jej dostatočne verí. Preto sa nikdy nehádajte sa danou osobou, že práve tá vaša pravda je tou skutočnou, snažte sa iba vysvetliť, prečo by mohla byť tá vaša pravda tou pravdivou. Zložité? Vôbec nie.

BrightSide
BrightSide

Ak sa váš rozhovor stáva až príliš agresívnym, skúste ho schladiť zmyslom pre humor. Všetko sa ním vyrieši a nad situáciou sa obe strany zasmejú.

brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)