Dnešní ľudia čím ďalej tým viac trpia bolesťami chrbta, krížov či krku.

Všetko je to spôsobené životným štýlom, ktorý preferujeme. Mladí ľudia dnes sedia celé dni za počítačmi či mobilmi v rôznorodých pozíciách, ktoré určite ich chrbtici nevyhovujú. Nielen tým vznikajú ochorenia chrbtice, ako napríklad skolióza. Dnes sa dokonca stretávame s názorom, že každé dieťa v školskom veku trpí nesprávnym držaním tela, a teda skoliózou.

Ako sa dá proti tomuto ochoreniu bojovať? Je samozrejmé, že nijak inak, ako cvičením. Prinášame vám preto sedem jednoduchých cvikov, pomocou ktorých si môžete v priebehu krátkeho času úspešne narovnať vašu krivú chrbticu.

Cvik 1

Ľahnite si na chrbát. Pravú nohu pokrčte v kolene. Ľavú nohu vystrite a natiahnite ponad seba. Uchopte ju obomi rukami pod kolenom a ťahajte smerom k hlave. Túto pozíciu držte približne 20 sekúnd. Takéto cvičenie opakujte každý deň dvakrát pre obe nohy.

Sciencere
Sciencere

Cvik 2

Ľahnite si na chrbát a ohnite obe nohy v kolene. Uchopte ľavú nohu obidvomi rukami v kolene a vytiahnite ju smerom k trupu. Držte pozíciu po dobu 20 sekúnd. Toto cvičenie opakujte taktiež dvakrát pre obe nohy každý deň.

Sciencere
Sciencere

Cvik 3

Ľahnite si na chrbát. Pravú ruku natiahnite do strany v pravom uhle k vášmu telu. Ľavú nohu nechajte vystretú na zemi a pravú nohu cez ňu pokrčte. Pravá noha spoločne s pravou rukou vytvorí akúsi rotáciu, v ktorej by ste mali zotrvať 20 sekúnd. Taktiež opakujte toto cvičenie dvakrát pre obe strany.

Sciencere
Sciencere

Cvik 4

Ľahnite si na chrbát a pokrčte ľavú nohu v kolene. Pravú nohu preložte cez ľavé koleno v pravom uhle k trupu. V tejto pozícii vydržte po dobu 30 sekúnd. Nohy vymieňajte a cvik opakujte.

Sciencere
Sciencere

Cvik 5

Kľaknite si na zem. O ľavé koleno sa rukami oprite a pravú nohu natiahnite za sebou. Túto pozíciu držte 30 sekúnd a potom si strany vymeňte.

Sciencere
Sciencere

Cvik 6

Ľahnite si na ľavý bok. Pravú nohu pokrčte v kolene a pravou rukou si chyťte členok. Ľavú nohu pri tomto cviku necháte prirodzene vystretú. Takúto pozíciu držte taktiež 30 sekúnd a potom si strany vymeňte.

Sciencere
Sciencere
Príbehy
0
Komentovať (0)