Mnohí ľudia (hlavne nežného pohlavia) majú problém s kučeravosťou svojich vlasov pri vlhkom či príliš teplom počasí. Väčšina z nich pri tom používa tepelnú...

Mnohí ľudia (hlavne nežného pohlavia) majú problém s kučeravosťou svojich vlasov pri vlhkom či príliš teplom počasí. Väčšina z nich pri tom používa tepelnú úpravu (žehlička) , alebo chemickú. Tieto spôsoby však vaše vlasy ničia. Prečo nevyskúšať alternatívnejšie spôsoby, ktoré naozaj fungujú a vaše vlasy si zachovajú svoju krásu?

Češte si mokré vlasy, až kým neuschnú

jamu.com.vn
jamu.com.vn

Je to jednoduché. Po umytí vlasov ich nechajte prirodzene vyschnúť a češte si ich každých päť minút. Vyťahujte ich pri česaní a držte ich v tejto polohe niekoľko sekúnd čím sa prirodzene narovnajú. Môžete to urobiť aj pri ventilátore, ktorým urýchlite schnutie vlasov, avšak tento spôsob si vyžaduje neustále česanie.

Obaľte si vlasy na tesno

wikihow.com
wikihow.com

Keď sú vaše vlasy mokré, rozčešte ich a rozdeľte ich smerom od stredu. Rozčešte si ľavú časť až smerom na pravú a oviňte si vlasy okolo zadnej časti svojej hlavy a zapnite ich sponkami. Otočte pravú časť okolo ľavej strany, oviňte a pripnite rovnakým spôsobom. Vlasy nechajte úplne vyschnúť. Môžete ich zabaliť aj do hodvábnej šatky, aby ste znížili kučeravenie.

Najnovšie články