Michal Blaško / / Série
Ešte stále nemáš prácu, ktorá by cez školský rok osviežila tvoju peňaženku a priniesla by ti aspoň ako taký zárobok, ktorým by si mohol/a financovať dlhé piatkové večery po škole? Aj by si nad prácou rozmýšľal/a, no nevieš si predstaviť dochádzať niekde hodinu, stráviť tam ďalších 6 (napríklad za pokladňou), a potom ísť zničený domov či na intrák s tým, že ťa ešte čakajú povinnosti do školy?

Pra­co­vať z domu je pre väč­šinu ľudí oveľa menej stre­su­júce, ako pra­co­vať z kan­ce­lá­rie. Keď pra­cu­jete doma, šet­ríte čas a nervy, ktorý by ste stra­tili dochá­dza­ním do roboty a tla­če­ním sa v doprav­ných záp­chach. Prinášame ti pár tipov, ako si môžeš počas školy jednoducho a v celku rýchlo zarobiť nejaké peniaze aj z pokoja intrákovej izby či domu. 

Pixabay
Pixabay

Prekladanie

Znalosť jedného či viacerých cudzích jazykov sa vám v budúcnosti isto vyplatí. No využiť tieto znalosti môžete už aj dnes. Ak ste teda na angličtine či francúzštine posledný polrok neprespali s hlavou položenou na lavici… Ponúk na prekladanie videí, zvuku či písaného textu z domáceho prostredia je neúrekom, stačí len hľadať.

Grafický dizajn

Pixabay
Pixabay

Si Photoshop, Gimp, Corel, Inkscape či Adobe Ilustrator master? Potom je online marketing presne pre teba. Vieš koľko firiem či ľudí potrebuje navrhnúť nové logo či dizajn nového webu? No nikdy to nezistíš, pokiaľ sa o to nezačneš zaujímať. Dnes, keď je doba Startupov, každý mladý človek, ktorý sa púšťa do vlastného biznisu sa chce prezentovať čo najlepším brandom a na to bude potrebovať práve teba. Pusti sa do toho. Získaš nie len nejaké financie, ale aj mnoho skúseností. Naučíš sa komunikovať so zákazníkmi, zdokonalíš sa vo svojej práci a dokážeš sa prispôsobiť. To sa ti v živote určite zíde.

Programátor, vývojár

Ak máš rád akýkoľvek programovací jazyk, máš vo svete dvere otvorené. Či už si rozbehnete vlastné projekty, spravíte vlastné appky alebo budete pre niekoho robiť webové stránky. Z domu si tak sami určíte čas, kedy budete chcieť robiť a jediná vec, čo by ste mali dodržať, je deadline. Naberieš tak kopu skúseností, ktoré ti pri hľadaní ďalšej práce len pomôžu.

Kreatívne písanie, copywriting, copyediting, PR

praca-z-domu-interez

Ak vám gramatika a vyjadrovanie sa nerobí problém, toto môže byť skvelý nápad na prácu z domu. Nemyslíme tým, že by ste mali do leta vydať knihu. Teda pokiaľ sa na to cítite, budeme vám držať palce. Myslíme tým skôr písanie rôznych príspevkov pre firmy či internetové stránky. Väčšinou sú takéto pozície bez požiadaviek na špeciálne vzdelanie či znalosti, jednoducho musíte byť kreatívni a svojimi textami musíte ponúknuť niečo, čo nikto iný neponúkne.

Administrácia e-shopov, webstránok

Už v roku 2013 presiahol na Slovensku počet e-shopov číslo 7 000. Koľko ich tak môže byť dnes? 10-tisíc? 14-tisíc? No a to je presne možnosť pre teba. Väčšina ľudí, ktorí prevádzkujú e-shop, nemá čas na spravovanie stránky, pretože má milión iných problémov s odosielaním objednávok či účtovníctvom. No a tu sa vytvára cesta pre teba. Dopĺňanie produktov či popisu k nim nie je žiadna náročná práca, no dá sa ňou zarobiť pekný peniažťok. To isté je to aj s administráciou webstránok. Firmy ju často zanedbávajú.

Online marketing

Pixabay
Pixabay

Sociálne siete máš v malíčku a baví ťa vytvárať zaujímavý obsah, ktorý zväčša zaujme aj ľudí? Potom e toto presne pre teba. Vytváranie online reklamných kampaní na rôznych sociálnych sieťach je dnes základnou vecou, ktorou by sa mali skoro všetky firmy uberať. Väčšinou však vôbec nevedia, ako na to a preto by si sa im mal ozvať práve ty.

interez.sk
0
Komentovať (0)