fanawideblog.com

Simona Gray / / Film
Keď si uvedomíte, že váš život je nudný a ubíjajúci, je načase niečo zmeniť. Je načase vydať sa na cestu, či už skutočnú alebo len metaforickú, a spoznať samého seba. Tieto filmy vás k tomu určite inšpirujú.

Ak potrebujete trochu inšpirácie a postrčenia, aby ste sa konečne zdvihli a šli spoznávať svet, tieto filmy vás k tomu nielenže povzbudia, ale vás priamo prinútia, aby ste si zbalili kufre a vydali sa hľadať samého seba a spoznávať neznáme krajiny. 

Into the Wild (Útek do divočiny, 2007)

earthables.com
earthables.com

Tento film je inšpirovaný skutočnými udalosťami a rozpráva príbeh muža menom Christopher McCandless, ktorý sa snaží striasť svojho materialistického života a splniť si svoj sen – stratiť sa v aljašskej divočine. Hoci mu to skutočne nevyjde tak, ako to plánoval, príbeh aj tak v sebe nesie hlbokú myšlienku – pripomína nám, že všetci by sme mohli naše životy aspoň trochu zjednodušiť a proste si užívať život. Taktiež poukazuje na všetky veci, ktoré sa môžeme naučiť od prírody a zaručene vo vás prebudí potrebu vydať sa za dobrodružstvom.

The Secret Life of Walter Mitty (Tajný život Waltera Mittyho, 2013)

byretheatre.com
byretheatre.com

Chceli ste niekedy ísť Island? Ak nie, tak po tom, ako si pozriete tento film, tam už budete chcieť ísť určite. Walter Mitty, rojko a dlhodobý zamestnanec magazínu Life, navštívi pri svojom hľadaní stratenej fotky, poslednej a historickej titulnej stránky magazínu niekoľko krajín – medzi nimi aj Grónsko, Island a Nepál. Mitty, stvárnený Benom Stillerom, viedol predtým pomerne nudný život – nikdy nič nedokázal a nikde nebol a odrazu sa vďaka náhodnému sledu udalostí ocitne na úžasnej ceste. Hoci dej sa má odohrávať v mnohých krajinách, väčšina scén sa natáčala práve na Islande, vďaka čomu tam vzrástol turizmus – na čom skutočne nie je nič prekvapujúce.

The Motorcycle Diaries (Motocyklové denníky, 2014)

tumblr.com
tumblr.com

Dlho predtým, ako sa Che Guevara stal slávnym latino-americkým revolucionárom, prežil svoje motocyklové dobrodružstvo v Južnej Amerike. Film zobrazuje pôsobivé scenérie krajiny, od púštnych oblastí až po bujné dažďové lesy, miesta ako Machu Picchu, Patagónia, púšť Atacama, Miramar, Buenos Aires, Venezuela a Caracas. Tento film vo vás prebudí túžbu kúpiť si motorku, ak už teda jednu nemáte,  a vydať sa naprieč Južnou Amerikou.

Tracks (Stopy, 2013)

fanawideblog.com
fanawideblog.com

Tento film je adaptáciou rovnomennej biografie a pripomína nám, že všetko je možné, ak potom dostatočne túžime. Zachytáva deväťmesačnú cestu spisovateľky Robyn Davidsonovej, ktorá sa vybrala skrz austrálsku púšť, od Alice Springs k Indickému oceánu, sprevádzaná svojím psom a štyrmi ťavami. Bude musieť vydržať intenzívnu horúčavu, jedovaté hady, chlipných mužov a stratu, zatiaľ čo nám ukáže, že sa nemusíme báť, ak sa veci začnú uberať neočakávaným smerom.

Under the Tuscan Sun (Pod toskánskym slnkom, 2003)

sky.com
sky.com

Pod toskánskym slnkom je romantika pre milovníkov, ale ak nie ste fanúšikom takzvaných chick flick momentov, tak určite oceníte aspoň veľkolepú toskánsku scenériu a budete cítiť nutkanie nechať všetko, čo práve robíte a len sa poprechádzať po tejto dych berúcej krajine. Film nám taktiež pripomína, že život je dobrodružstvo – len musíme občas vystúpiť z našej zóny pohodlia na to, aby sme si ho mohli užiť.

The Darjeeling Limited (Darjeeling s ručením obmedzeným, 2007)

rogerebert.com
rogerebert.com

Tento film sleduje osudy troch bratov, ktorí sa odcudzili jeden druhému a nehovorili spolu od smrti svojho otca, ktorý umrel rok predtým. Všetci sa teraz vysporiadavajú s vlastnými problémami. Jednému z nich sa podarí presvedčiť ostatných, aby sa vybrali na výlet do Indie a keď sú tam, odhalí sa pravý dôvod ich stretnutia. Hoci morálne ponaučenie príbehu rozhodne nie je nič, čo by sme už nevideli predtým, ani trochu mu to neuberá na podmanivosti. Ich pokusy o zblíženie a zážitky v spojení s úžasným pozadím pestrofarebnej Indie tento film určite radí do vášho musím-si-to-pozrieť zoznamu.

Pozri aj: 15 pozitívnych filmov, ktoré vás určite motivujú a vyvolajú vo vás príjemné pocity

interez.sk (Simona Gray) earthables.com
Komentovať (0)