Foto: RTVS

Sledovali sme druhé žrebovanie očkovacej lotérie, ktoré bolo v mnohom iné oproti tomu minulotýždňovému.

Očkovacia lotéria na Slovensku odštartovala pomerne nešťastne. Špeciálnu prémiu 100-tisíc eur si minulý týždeň odniesla iba jedna z vyžrebovaných a namiesto toho sa spomínali predovšetkým nedostatky, ktoré boli pre mnohých diskriminačné. V piatok boli oznámené zmenené pravidlá a preto sme boli zvedaví, či bude druhý večer s lotériou úspešnejší. 

Mnohí diváci, ktorí v priebehu minulého týždňa sledovali živé vysielanie RTVS by pravdepodobne po vyžrebovaní svojho mena neuspeli rovnako, ako pani Zuzana. Bola vyžrebovaná ako piata v poradí a keďže traja pred ňou odmenu nezískali, súťažila až o 400-tisíc. Kvôli oneskorenému signálu však nemohla prečítať v časom limite heslo a to ani napriek tomu, že lotériu pozerala.

Po tomto sa na organizátorov spustila vlna kritiky, pretože výherkyňa splnila nepochybne všetky požiadavky. Iba sa akosi pozabudlo na to, že ľudia, ktorí sledujú prenos online cez internet majú jednoducho väčší posun v porovnaní s bežnou káblovkou. Podobný scenár sa môže odohrať, ak si niekto zapne Jednotku cez satelit. Rezort financií v spolupráci s RTVS sľúbil od dnešného vysielania zmeny.

Vera Wisterová s Marcelom Forgáčom už v úvode avizovali, že nás čaká niekoľko radikálnych zmien. Upozornili aj na to, že sa snažia robiť osvetu a ide im o to, aby bolo Slovensko zdravé. V priebehu minulého týždňa však pribudlo iba niečo cez 27-tisíc nových zaočkovaných prvou dávkou.

Moderátori na rozdiel od minulého týždňa hneď v úvode avizovali aj nové pravidlá. Týkali sa napríklad samotného žrebovania z „bubna“ a to znamená, že sa výherné žreby už neťahajú iba z jedného miesta. Pribudol aj tlmočník do posunkovej reči priamo v spodnom rohu na obrazovke.

Vyhrala pol milióna eur, aj keď prenos nesledovala

Keďže si minulý týždeň až štyria súťažiaci prémiovú výhru 100-tisíc eur neodniesli, hneď prvý vyžrebovaný súťažil až o pol milióna eur. Ním sa stala Manuela z Bratislavy, ktorá zdvihla telefón včas, ale RTVS nesledovala. Napriek tomu povedala správne heslo a výhru pol milióna si odniesla. Okrem toho, samozrejme, aj automatickú výhru tisíc eur.

Zmena pravidiel s heslom ukázaným na obrazovke bola citeľná. Tentokrát ho priniesol v obálke priamo hosť, ktorý ho aj prečítal a bolo zobrazené od vyžrebovania výhercu na LED stene v štúdiu. A až potom prišlo k samotnému žrebovaniu a volaniu výhercu. Takže ak aj náhodou vyžrebovaní mali posun v prenose, heslo sa nejakým spôsobom dozvedeli včas.

Foto: RTVS

Druhý súťažiaci sa výhre potešil, tretí o ňu prišiel

Na druhé žrebovanie si zvolili druhé okno bubna, aby to bolo pre všetkých súťažiacich spravodlivé. Vytiahnutý lístok patril Tomášovi z Vranova nad Topľou. Tomáš rovnako už po niekoľkých sekundách telefón zdvihol a keďže vysielanie sledoval, úspešne povedal heslo a stal sa víťazom prémie 100-tisíc eur. Prejavil úprimné emócie z výhry, ktorú sme predtým v očkovacej lotérii ešte nepočuli, dokonca si s moderátormi zavtipkoval.

Tretie heslo znelo „imunita“ a ako avizoval hosť, je to to, čo všetci potrebujeme. Ďalším vyžrebovaním sa stal Ivan zo Žiliny, ktorý však telefón nezodvihol.

Vyhral na pive

Štvrtý výherca teda súťažil až o 200-tisíc eur. Ním sa stal Dávid z Bratislavy. Moderátori medzitým upozornili aj na ďalšiu zmenu v pravidlách, a to, že ak nemôžete práve sledovať, môžete si nechať presmerovať svoj hovor na blízkeho. Dávid bol práve na pive a o to musela byť jeho radosť väčšia. Heslo zodpovedal správne a svojej výhre sa potešil. Poslednou vyžrebovanou sa stala Michaela z Trnavy, ktorá pri svojej výhre neskrývala emócie.

Vyzerá to, že zmeny v relácii boli pre súťažiacich prívetivé a výhru si odniesli až štyria z piatich vyžrebovaných. Rovnako sa vysielanie zaobišlo bez zbytočných vtipov a viac sa venovalo šíreniu posolstva očkovania. Organizátori teda odstránili množstvo vecí, ktoré boli pilotnej časti žrebovania očkovacej lotérie vyčítané.

Najnovšie články