Pixabay

Michal Blaško / / LifeHacking
Odísť neznamená, že človek musí automaticky urobiť hrubú čiaru za svojim životom. Týmto rozhodnutím ho len viac obohacuje. Práve tieto rady ťa možno presvedčia a viac motivujú, že niečo nové nemusí automaticky znamenať niečo strašné a ťažké.

Už si niekedy zažil pocit, že potrebuješ viac od života? Nestačí ti stereotyp známych miest, prebúdzať sa v rovnakom meste alebo máš obrovskú túžbu spoznať nových ľudí? V tom prípade si len zbaľ nevyhnutné veci a odíď, pretože dobrodružstvo na teba čaká. Je jedno či sa rozhodneš odísť kvôli práci alebo ideš do cudzej krajiny kvôli tomu, aby si študoval. Zážitky na teba čakajú v oboch prípadoch. Najdôležitejšie, čo ťa však čaká, je prekonať strach. Za tie nezabudnuteľné chvíle na celý život to však stoji.  

Sama som bojovala s túžbou niekam odísť. Bála som sa ísť sama a hlavne toho, že neovládam angličtinu na takej úrovni, na akej by som chcela. Všetky tieto predsudky zahoď do koša a už sa k nim nikdy nevracaj. Ako povedal Erich Fromm: „Aby sme sa bránili hlúposti, k tomu nepotrebujeme viac intelektu, ale iný druh charakteru, potrebujeme nezávislých ľudí, ktorí vyhľadávajú dobrodružstvá a milujú život.“

Usmievaj sa

Začiatky sú ťažké. Nové prostredie, noví ľudia, nové priestory, ktoré musíš samozrejme nájsť úplne sám, všetko to je povinná jazda. Aj keď ti počas prvých dni do smiechu príliš nebude, uvidíš, že smiech vylieči minimálne tvoju dušu. Koniec koncov predstav si, že v tej istej situácií je okrem teba ešte tisícky iných ľudí. Alebo si jednoducho spomeň na dôvod, pre ktorý si sa rozhodol odísť.

Pixabay
Pixabay

Usmievaj sa aj vtedy keď ničomu nerozumieš

Ak si typ človeka, ktorý ešte stále neprekonal jazykové bariéry, bojíš sa, že tvoja výslovnosť bude ,,čudná“ alebo máš problém porozumieť rodenému Španielovi, ktorý sa snaží konverzovať v angličtine, jednoducho to prekonaj. Všetko potrebuje svoj čas. Potrebuješ si zvyknúť. Najmä tvoj sluch si potrebuje zvyknúť na rôzne dialekty a spôsoby komunikácie ľudí. To však neznamená, že celé tvoje dobrodružstvo stroskotá a že by si bol najradšej keby si ostal doma. Nie! Usmej sa, prikývni a povedz, že potrebuješ chvíľku čas a ani sa nenazdáš a začneš rozumieť úplne všetkému.

Ku každému buď milý

Už si zažil situáciu, keď sa s tebou začala rozprávať predavačka v obchode a tak veľmi ťa potešila a rozveselila, že si mal celý deň omnoho krajší? Presne toto sú tie malé radosti, ktoré by sme mali žiť každým dňom. Je to jednoducho ľudské, takže sa určite nemusíš báť, že to v inej krajine nepochopia. Neboj sa používať čarovné slovíčka, nakoniec ako sa hovorí, sám si strojcom svojho vlastného šťastia a práve vďačnosť je cesta k nemu.

Zahoď strach

Pixabay
Pixabay

So strachom budeš bojovať každý deň aj pri (úplne) bežných rozhodnutiach. Mal som odbočiť doľava alebo doprava? Čo keď zablúdim? Zase meškám? Čo si o mne pomyslia? Prečo sa na mňa tak zvláštne pozerajú, povedal som niečo zlé? Prečo ma nepozdravil? Čo keď ..? Strach je bežná výbava človeka, keď odchádza ďaleko od svojej rodiny a navyše sám. Samozrejme, že sa môže stať situácia, ktorá dokáže človeka dohnať k problémom, ale všetko sa dá riešiť.

Stretávaj sa s ľuďmi, pretože priateľov nikdy nie je dosť

Táto rada je vlastne najkrajšia, pretože o tom nie je len cestovanie, odchody, nové začiatky, ale celý náš život. Ak budeš utiahnutý a stále sa tváriť, že si tu len na návšteve, nič sa ťa netýka, nič a nikto ťa nezaujíma, naozaj nezažiješ nič. Spoznávaním nových ľudí sa rodia krásne priateľstvá či lásky na celý život. Stretávaj sa s ľuďmi, objavuj nové miesta, novú kultúru, nový jazyk. Všetko, čo si chcel je zrazu pred tebou, takže sa neboj a užívaj si každý moment.

interez.sk (Anna Zábojníková)
0
Komentovať (0)