Pixabay

Alexandra Geletová / / Série
Mysleli ste si, že ak budete dospelí, tak budete hneď všetko ovládať? Realita je trošku iná. Toto sú veci, ktorým ani niektorí dospelí nechápu, no boja sa na nich opýtať.

Kým ste boli malí, určite ste si mysleli, že ak budete dospelí, všetko bude zrazu jednoduchšie a prístupnejšie, ba čo viac, všetko budete zrazu vedieť a ovládať. Nikto vám nepovedal, že realita bude úplne iná a že byť dospelým môže byť niekedy naozaj ťažké. Je tu totiž mnoho vecí, ktoré by ste už pravdepodobne mali vedieť, no vy ich stále nechápete. Nebojte sa, rozhodne nie ste jediný “dospelák” s takýmito pocitmi. Toto sú veci, ktoré podľa internetového portálu Reddit dospelí stále nechápu, no boja sa na ne opýtať.

Čokoľvek ohľadom financií

Do “svetu dospelých” určite patria aj rôzne dane, daňové priznania, hypotéky, poistky a jednoducho všetko čo sa týka financií. Mnohí z nás však ešte stále nemajú poňatia, ako to vlastne funguje alebo čo robiť v rôznych situáciach. Ešteže žijeme vo svete, keď sa dá takmer všetko zistiť na internete.

pexels.com

Zdravotná starostlivosť

Dalo by sa povedať, že kým ste boli menší a bývali ešte s rodičmi, väčšinu vecí za vás urobili oni. Potom však prišiel ten zlom, keď ste sa odsťahovali do vlastného a všetko zostalo už iba na vás. Výnimkou nie je ani zdravotná starostlivosť. Mnoho dospelých chápe, že ak sú chorí, majú ísť k lekárovi. Lenže to je tak všetko. Existuje účet poistenca, zdravotné poistenie alebo sociálne poistenie, ktoré sú na prvý pohľad pre mnohých španielskou dedinou.

pexels.com

Zlomky

Keď príde na zlomky v reálnom živote, veľa ľudí sa snaží spomenúť si na hodiny matematiky, keď nám hovorili, že práve toto budeme potrebovať. Hoci zlomky sú vec, ktorú by sme mali všetci ovládať, niektorí ľudia sú však úplne vedľa aj pri obyčajných receptoch. Nuž, keď už nič viac, aspoň by sme mali oprášiť staré vedomosti zo základných škôl a mali by sme vedieť, čo znamená napríklad ½.

pexels.com

Úroky a pôžičky

Dalo by sa povedať, že ďalšie dve oblasti, ktoré by mohli spadať pod kategóriu financií, sú úroky a pôžičky. Mnoho ľudí v dnešnej dobe nemá ani najmenšie tušenie, ako úroky fungujú a čo robiť, ak si chcete požičať nejaké peniaze. A ako dôsledok toho, počúvame každý deň vo večerných správach príbehy o ľuďoch, ktorí naleteli rôznym podvodníkom a prišli tak o celé majetky.

pexels.com

Autá a ich údržba

Na Slovensku má viac ako polovica domácností autá. Veľa ľudí to berie tak, že ak ich auto dokáže premiestniť z bodu A do bodu B, je to všetko, čo o ňom potrebujú vedieť. A preto možno budete prekvapení, že mnoho “dospelákov” nemá ani len poňatia, ako také automobily vlastne fungujú alebo čo robiť, ak nás na ceste prekvapí nejaká nepríjemnosť. Rovnako to platí aj pri udržiavaní áut. Čerpacie stanice sa stávajú úplným bludiskom.

Pozri aj: 20+ mýtov o zdraví, ktorým celý život veríme, avšak nie sú vôbec pravdivé

psych.sk (Alexandra Geletová), bustle.com


Komentovať (0)