Lucia Mužlová / / LifeHacking
Wifi vlny sú v podstate rádiové vlny, takže sú rovnaké ako elektromagnetické vlny. Pomocou elektromagnetických vĺn dnes dokážeme prenášať rádiové a televízne vysielanie a...

Wifi vlny sú v podstate rádiové vlny, takže sú rovnaké ako elektromagnetické vlny. Pomocou elektromagnetických vĺn dnes dokážeme prenášať rádiové a televízne vysielanie a dokážeme komunikovať prostredníctvom mobilných telefónov. Wifi vlny sú však pomerne krátke a odrážajú sa od prekážok. Niekedy sa teda môže stať, že v susednej miestnosti je slabší signál, pretože čím ďalej ste od routeru, tým je menšia pravdepodobnosť, že budete mať skvelý signál, za ktorý si platíte.

Správne umiestnenie routeru

wifi1
buildwifi.com

Prvá vec, ktorú určite budete musieť urobiť, je tá, že router umiestnite niekam do stredu miestnosti, ak je to možné. Signál bude vysielaný rovnomerne na všetky smery. Ak by ste ho umiestnili napr. do skrine, aby bol menej viditeľný, je možné, že signál bude pohlcovaný a blokovaný práve dvierkami. Najlepšie strategické miesto je tam, odkiaľ bude signál „prúdiť“ do všetkých miestností rovnomerne.

Nedávajte router na zem

wifi2
flickr.com

Vedeli ste, že signál môže byť pohlcovaný niektorými materiálmi, z ktorých sa vyrábajú podlahy? Preto spravíte lepšie, ak router umiestnite na nejakú poličku, skrinku, či stôl. Taktiež je mnoho zariadení navrhnutých tak, že vlnenie je mierne vysielané smerom nadol. Myslím, že to, aby vlny smerovali dole do pivnice, nemá žiadny význam.

Držte router ďalej od ostatnej elektroniky

wifi3
mensxp.com

Mnoho iných elektronických vynálezov môže rušiť váš wifi signál. Jedná sa napríklad o televízory, počítače, notebooky, mikrovlnné rúry, alebo čokoľvek, čo má vo vnútri nejaký motorček. Takže ak chcete mať lepší signál, premiestnite router niekam do „bezpečia“, kde nebude iná elektronika.

Nasmerujte antény na rôzne smery

wifi4
youtube.com

Väčšina routerov má dnes už zabudované dve antény. V ideálnom prípade by jedna mala byť vo vertikálnej polohe a druhá v horizontálnej polohe. Zariadenie najlepšie funguje vtedy, ak je interná anténa v rovnobežnej polohe s routerom. V notebookoch sú antény umiestnené horizontálne, no pri iných zariadeniach, ako napr. mobilnom telefóne alebo tablete, to záleží na tom, ako ich máte otočené. Ak teda dáte jednu anténu horizontálne a druhú vertikálne, máte najväčšiu šancu na zhodu vo všetkých zariadeniach.

Zmerajte signál

wifi5
mspoweruser.com

Ak zistíte, že vaša sieť nefunguje dobre, môžete ju zmerať na všetkých vašich zariadeniach. Existuje mnoho aplikácií, ktoré si môžete stiahnuť do telefónu, alebo použite niektoré z webových stránok. Aplikácie vám dokonca dokážu urobiť hrubý „náčrt“ toho, aký by mohol byť problém a aké je jeho riešenie.

Určite ste už aj vy aspoň raz mali problém s wifi pripojením. Je možné, že to bolo spôsobené rušením signálu alebo napríklad nesprávnym umiestnením. Vyskúšajte urobiť malé zmeny, ktoré vám môžu do budúcna pomôcť. Pre viac informácií si môžete pozrieť nasledujúce video.

[youtube UygPcBCFRrA 720 410]

zdroj: interez.sk (Lucia M.), youtube.com

0
Komentovať (0)