Michal Blaško / / Série
Google Maps je známa služba spoločnosti Google, ktorá umožňuje používateľom zobrazenie konkrétneho miesta v 3D fotografiách prostredníctvom doplnku Street View, akoby sa ocitli priamo...

Google Maps je známa služba spoločnosti Google, ktorá umožňuje používateľom zobrazenie konkrétneho miesta v 3D fotografiách prostredníctvom doplnku Street View, akoby sa ocitli priamo pred vyhľadávaným cieľom. No niektoré konkrétne miesta z rôznych kútov sveta sa stali vďaka tejto aplikácii vyhľadávané fanúšikmi záhad. Objavili sa na nich totiž mimoriadne záhadné bytosti, ktorých pôvod je zahalený rúškom tajomstva.

Florianópolis, Brazília

pandlr.com

Snímka jednej z ulíc v mestečku Florianópolis v Brazílii používateľov Google Maps poriadne vydesila. Priečelie miestneho holičstva bolo totiž zachytené rozmazane. Pri bližšom priblížení sa zo zatemnenia vynorí hrôzostrašná postava a tvár. Zjavenie tajomného prízraku medzi miestnymi obyvateľmi oživilo legendu o Cabeça Satânica – diabolskej tváre, ktorá prináša v noci do mesta hrôzu a strach a zabíja ľudí, ktorí sa potulujú tmavými uličkami.

Nancy, Francúzsko

google-maps-tiki-620x330
strangedimensions.com

V roku 2015 spoločnosť Google prekryla časť fotografie jedného z apartmánových domčekov z francúzskeho mesta Nancy. Na balkóne tohto domu totiž v roku 2011 vyfotografovalo Google auto záhadnú príšeru, ktorú na mapách objavili náhodní turisti. Postava vyzerá ako humanoid s deformovaným hnedým telom, vlnitými vlasmi a bielymi očami. Oficiálny dôvod prekrytia záhadnej postavy Google dodnes nevysvetlil.

Transkanadská diaľnica, Kanada

examiner.com

V roku 2013 objavil muž na Street View ďalší paranormálny objekt. Pri prezeraní známej Transkanadskej diaľnice spozoroval fotografiu neznámej bytosti v kríkoch pri ceste. Po zverejnení videa s tajomnou príšerou na YouTube sa objavili tvrdenia, že má ísť o snímku legendárneho Bigfoota, čo je kanadská a americká obdoba himalájskeho Yetiho. Ide o legendárnu bytosť, ktorá vyzerá ako veľký dvojnohý chlpatý humanoid, ľudoop. Jeho existencia patrí medzi najväčšie kryptozoologické záhady.

0
Komentovať (0)