Foto: Pixabay

Exponenciálny rast online obchodu je badateľný už niekoľko rokov a prináša so sebou masívne zmeny. Tie prebiehajú na globálnej úrovni a majú prirodzene vplyv aj na Slovensko.

Čoraz viac firiem u nás aj vo svete investovalo do svojej prítomnosti na internete, najmä z dôvodu potreby udržania kroku s potrebami zákazníkov a rastúcou konkurenciou. Na obzore sa však objavuje nová výzva. Zákazníci trávia ohromné množstvo času so zrakom upretým na mobilné telefóny a firmy sa tento trend snažia zachytiť prostredníctvom technologického pokroku – a ten spočíva vo skvalitnení užívateľského zážitku pri používaní prenosných zariadení.

Odvetvie cestovného ruchu nie je v tomto smere žiadnou výnimkou. Vďaka pokročilým technologickým riešeniam si dnes turisti a cestovatelia môžu zarezervovať dovolenky od A po Z priamo zo svojich telefónov. Odborníci analyzovali nastupujúce trendy a ponúkajú detailnejší pohľad na to, prečo by ste mali pri rezervácii svojej dovolenky či výletu využiť a uprednostniť mobilné technológie pred počítačmi.

Cestovné kancelárie a spoločnosti, ktoré sa prispôsobili medzinárodným trendom

Foto: Unsplash

Napriek relatívne krehkému ekonomickému statusu na národnej úrovni sa niekoľko firiem z oblasti cestovného ruchu nevydalo cestou znižovania kvality ponúkaných služieb, ale pokračovalo v investíciách do nových technológií, ktoré uľahčili interakciu s klientmi. Spoločnosť eSky patrí medzi prvé firmy, ktoré sa novým medzinárodným trendom dokázali prispôsobiť. eSky je úspešná aj vďaka optimalizácii svojej web stránky, ktorá je responzívna a vo výbornej kvalite sa zobrazuje na rôznych druhoch mobilných zariadení.

Aplikácia eSky získala ocenenia v Poľsku, Rumunsku či Bulharsku a dosiahla na tie najvyššie pozície v takých súťažiach ako Mobile Trends Awards, e.comm Congres či Dobry Wzór. Na začiatku roka 2018 sa aplikácia umiestnila na prvom mieste v kategórii Mobilné aplikácie na súťaži Internet Effectivenes Awards 2018, ktorá sa konala v Českej republike.

Prečo ľudia preferujú rezervácie cez mobilné zariadenia?

Foto: Unsplash

Na Slovensku používa mobilné telefóny približne 80% obyvateľstva a z tohto množstva má 71% užívateľov v telefóne aj internet.

Odborníci predpokladajú, že rastúci trend používania mobilných zariadení bude pokračovať aj vzhľadom na fakt, že rezervácia dovolenky či pobytov prostredníctvom prenosných zariadení ponúka užívateľom stále viac a viac výhod:

Mobilné aplikácie sú zdarma

foto: maxpixel.freegreatpicture.com

Väčšina z aplikácií, ktoré ponúkajú služby spojené s cestovaním či cestovným ruchom, je k dispozícii zdarma a je možné ich stiahnuť a používať v zariadeniach s operačným systémom Android a iOS.

Len čo sa zaregistrujete a prihlásite, získavate prístup ku všetkým ponukám konkrétnej firmy, dokonca aj k špeciálnym akciám, ktoré bežne nie sú k dispozícii – nezobrazujú sa napríklad zákazníkom, ktorí nevyužívajú konkrétnu aplikáciu. Takže vďaka tomu, že máte nainštalovanú aplikáciu, ste o krok bližšie k vysnívanej dovolenke.

Rezervácie môžete vykonávať odkiaľkoľvek

Foto: Pixabay

Vďaka rozvoju mobilných technológií môžete nakupovať služby kedykoľvek a kdekoľvek – doma, v kancelárii, na cestách alebo v aute pri čakaní v kolóne.

Komfort a efektívnosť sa tak stávajú výhodami, ktoré značne uľahčujú nákupný proces – môžete si napríklad rezervovať let, zatiaľ čo čakáte na metro, vlak či autobus, a vybrať si hotelovú izbu skôr, než sa dostanete z práce domov. Žiadny plytvanie časom, žiadne problémy.

Ste permanentne pripojení k najnovším ponukám

Foto: pixabay.com

Mať mobilnú aplikáciu v telefóne, to je ako keby ste mali vo vrecku svoju vlastnú cestovnú kanceláriu: neustále ste v spojení s najnovšími ponukami, ktoré môžete v reálnom čase navzájom porovnávať, vďaka čomu máte istotu, že ste si vybrali najlepšiu ponuku za tú najlepšiu cenu (napríklad vzhľadom na váš rozpočet).

Aplikácie zvyčajne posielajú notifikácie (upozornenia) vždy, keď sa objaví nová zľava alebo produkty. Okrem toho môžu niektoré agentúry zverejňovať jednorazové alebo limitované ponuky výlučne na svojej Facebookovej stránke – preto je dôležité, aby ste svoj telefón mali vždy so sebou – budete si tak môcť overiť všetky komunikačné kanály, ktoré agentúra používa. Kedykoľvek, kdekoľvek.

Rýchla a jednoduchá rezervácia – stačí pár krokov

Foto: maxpixel.freegreatpicture.com

Mobilné aplikácie boli vyvinuté za účel optimalizovania rezervačného procesu – to je zároveň dôvod, prečo spoločnosti pracujú na vývoji jednoduchého a atraktívneho dizajnu. Navigácia v menu ponúk, hľadanie leteniek a ubytovania, zadávanie údajov potrebných k platbe, potvrdenie samotnej rezervácie – všetky tieto a ďalšie sekcie na webe sú navrhnuté tak, aby boli prehľadné, ľahko pochopiteľné a aby sa užívateľ cez ne dostal čo najrýchlejšie a najjednoduchšie k ďalšiemu potrebnému kroku.

Navyše, proces platby je rovnako jednoduchý ako ten na webovej stránke – musíte akurát autorizovať platbu (prospieva to tiež rýchlosti celého procesu, nakoľko nemusíte zakaždým uvádzať údaje o platbe).

Rôzne možnosti, všetko na jednom mieste

Foto: pixabay.com

Ďalšou z výhod mobilných technológií je, že ste vďaka nim v neustálom spojení s rôznymi produktmi. Na jednom mieste si môžete rezervovať letenku a hotelové izby, môžete si prenajať automobil alebo kúpiť cestovné poistenie a vyraziť tak na dovolenku bez stresu a obáv. Rozhodovací proces sa tým výrazne skráti.

 

Príbehy
0
Komentovať (0)