Michal Blaško / / Série
Na svete existujú ľudia, ktorých životný príbeh je opradený rúškom tajomstva. Ani pri dôkladnom pátraní o ich živote nevieme takmer žiadne podrobnosti. Nasledujúce fotografie...

Na svete existujú ľudia, ktorých životný príbeh je opradený rúškom tajomstva. Ani pri dôkladnom pátraní o ich živote nevieme takmer žiadne podrobnosti. Nasledujúce fotografie zachytávajú celkom neznámych ľudí, o ktorých na celom svete kolujú rôzne legendy. Pozrite si nasledujúcich 5 ľudí, ktorých osud zostáva záhadou.

Le Loyon

leloyon
dailymail.co.uk

Neznámy muž viac než 10 rokov blúdil lesmi pri švajčiarskom mestečku De Maules. Každý deň desil nič netušiacich miestnych obyvateľov aj turistov, keď sa náhle vynoril z húštiny pri lesných cestičkách. Svedkovia ho popísali ako veľmi vysokú humanoidnú bytosť, z ktorej išla hrôza. Bol oblečený vo vojenskej uniforme, maskáčovom plášti a tvár mu zakrývala mohutná plynová maska z čias 2. svetovej vojny. Návštevníkov miestnych lesov doslova špehoval a nikdy nič neprehovoril. V roku 2013 sa na internete objavila jediná fotografia tohto celkom neznámeho človeka. Neskôr bol v lese objavený jeho list na rozlúčku a oblečenie. Odvtedy už mysterióznu bytosť nikdy nikto nevidel a osud Le Loyona zostáva nejasný.

Leatherman

leatherman
theesotericist.files.wordpress.com

Fotografia z roku 1885 zachytáva neznámeho muža, ktorý sa stal známym pod prezývkou Leatherman. Tento tajomný bezdomovec doslova prešiel posledné roky života popri rieke Hudson a na sebe nosil ručne vyrobený kožený kabát. Muž prešiel sám cez štát Connecticut viac než 587 kilometrov. Keď nekráčal, prespával v jaskyniach popri ceste. Hovoril plynulou francúzštinou, no väčšinou komunikoval len pomocou gestikulácie a mimiky. Nie je jasné ako si zarábal peniaze, no často si kupoval jedlo v potravinách. Na hrobe má napísané meno Jules Bourglay, no táto identita nebola nikdy potvrdená úmrtným listom a pri exhumácii mužovho tela neboli nájdené žiadne osobné doklady.

Záhadný dôchodca

neznamy dochodca
manchestereveningnews.co.uk

V januári 2016 polícia v Menchesteri zverejnila zábery mestskej kamery, ktoré zachytávajú neznámeho starého muža. Podľa policajného vyšetrovania prešiel viac než 322 km cez pohorie Pennines. Jeho mŕtve telo objavili vo vresovisku na vrchu Dark Peak. Svedkovia polícii potvrdili, že videli tohto slušného staršieho pána počas silnej búrky na vrchu Indian Peak. Jedna teória tvrdí, že muž sa vydal sám na púť na miesto veľkej leteckej katastrofy z roku 1949, pri ktorej zahynulo 24 ľudí. Starček mal byť údajne príbuzný jednej z obetí. Iné vyšetrovanie údajne dokázalo jeho spojenie s kriminálnym prípadom z roku 1960, kedy zavraždili 5 mladých chlapcov. Jeho telo bolo nájdené v kľudnej polohe a pri tele ležala fľaša lieku s arabskými nápismi.

Babushka Lady

babushka lady
notisombras.com

Známy prípad neznámej ženy, ktorá sa 22. novembra 1963 nachádzala na námestí v Dallase počas atentátu na prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Jej identita ako jedna z mála prítomných ľudí zostala dodnes záhadou. Podľa konšpiračných teórií mala táto žena zachytiť na svoj fotoaparát druhého strelca, ktorý útočil na prezidenta spoza plota naproti. Zaznamenala kľúčové momenty atentátu aj po tom, ako ostatní ľudia začali v panike utekať preč a Kennedymu prestrelil prvý strelec Lee Harvey Oswald hlavu. Po rokoch sa objavila žena, ktorá tvrdila, že je Babushka lady, a že krátko po atentáte odovzdala fotoaparát príslušníkom FBI.Komentovať (0)