foto: hello.scout/instagram

Katarína / / Série
Scout je krásne 3-ročné dievčatko, ktoré veľmi ťažko znášalo chorobu milovanej babky. Aby spolu s mamou zahnali smutné myšlienky, vymysleli si unikátny fotoprojekt.

Scout spoločne s mamou vytvára unikátne zábery, na ktorých napodobňuje slávne ženy. Dôvod je však omnoho vážnejší, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. 

Celý projekt vznikol, keď bola starej mame 3-ročného dievčatka diagnostikovaná rakovina prsníka. „Scout znášala veľmi ťažko, keď začali babke vypadávať vlasy po chemoterapii. Potrebovali sme niečo vymyslieť, čo by v týchto chvíľach zamestnalo naše mysle. Chcela som dcérke ukázať, že my ženy sme veľké bojovníčky,“ povedala jej mama.

Na projekt si preto zvolili slávne a odvážne ženy, ktoré sú dôkazom ženskej sily. Skrátka hrdinky. „Najskôr sme si spoločne vybrali osoby a potom presné zábery, ktoré sme chceli napodobniť.“ Projekt im trval takmer rok – od diagnostikovania rakoviny, liečby a napokon aj počas obojstrannej mastektómie.

„Chemoterapia a čakanie na výsledky boli pre nás nekonečne dlhé, tak sme v hľadaní námetov a fotení proste pokračovali, až sme vytvorili poriadne veľkú zbierku, z ktorej sme chceli vytvoriť špeciálnu fotoknihu pre babku.“  Do zbierky zaradili viaceré ikonické zábery, obľúbené Disney postavy ale aj ženy, ktoré stará mama zbožňuje ako napríklad americkú talk šou moderátorku Ellen.

„Celý projekt bol pre Scout a pre mňa obrovským darom. Každá minúta, ktorú som strávila plánovaním, stylingom, fotografovaním a editáciou, stála na sto percent za to. Aj keď Scout napodobnila toľko inšpiratívnych ľudí, stále ju podporujem v tom, aby bola takou osobou, akou chce byť ona. A babka? Tá dokázala rakovinu nakoniec poraziť, takže sa samozrejme v našom projekte ženských hrdiniek musela objaviť aj ona!“

Scout s babkou, ktorá porazila rakovinu

Scout a Meryl Streep

Scout a Ellen

Scout a Adele

Scout a Moana

Scout a Drew Barrymore

Scout a Emma Watson

Scout a Malala Yousafzai

Scout a Carrie Fisher (princezná Leia)

Scout a Zooey Deschanel

Scout a Frida Kahlo

Nothing says #girlpower quite like Frida Kahlo. #scoutstolemystyle

A post shared by Scout Penelope (@hello.scout) on

Scout a Betty White

You know we had to twin with the gorgeous and hilarious @bettymwhite ? #ScoutStoleMyStyle #twinning #bettywhite

A post shared by Scout Penelope (@hello.scout) on

Scout a Selena Gomez

Scout a Millie Bobby Brown


Pozri aj: Táto fotografka odfotila 12 párov už v roku 1982. Ako sa zmenili v priebehu 30 rokov?

boredpanda.com
0
Komentovať (0)