foto: instagram.com (mamameiblog)

Petra Sušaninová / / Série
V médiách sa o benefitoch dojčenia hovorí veľa. Kedy je však správny čas prestať?

Sophie Mei Lan je matkou 5-ročnej dcérky Jasmine a 2-ročnej Arianny. Aj keď má Jasmine už 5 rokov a iné deti v jej veku už jedia len normálnu stravu, jej matka ju po celé tie roky stále dojčí. Hovorí, že vďaka tomu majú k sebe bližšie. Okrem toho, ušetrila tak za tie roky údajne tisícky eur. Jediná nevýhoda, ktorú vidí je v tom, že to spôsobilo rozpory medzi ňou a jej 30-ročným manželom Chrisom Haleom. Ten sa sťažuje, že kvôli dojčeniu je neustále unavená.

Mei Lan má okrem Jasmine aj dvojročnú dcérku Ariannu a pre The Sun sa mladá blogerka vyjadrila: „Nevidím nič zvláštne na tom, ako kŕmim svoje deti.“ Arianna a Jasmine sú s ňou neustále aj v posteli, počas dojčenia totiž zaspávajú. Mamička dodáva, že jej mlieko je výživné, upokojujúce a je zadarmo.

Posted by Sophie Mei Lan Hale on Samstag, 25. März 2017

Reportérke Jenny Francis povedala: „Jasmine začala minulú rok chodiť do školy a povedala som jej, že nie veľa detí je v jej veku dojčených. Jej to však vôbec neprekáža. Keď im dorastú všetky zuby, je pre deti údajne ťažšie prisať sa. Možno prestane sama požadovať mlieko, keď bude mať sedem rokov.“

Posted by Sophie Mei Lan Hale on Mittwoch, 13. April 2016

Veľa matiek prestáva dojčiť svoje deti približne po šiestich mesiacoch. Zrejme preto nejeden človek od Mei Lan nedokáže odtrhnúť oči, keď dojčí Jasmine a Ariannu na verejnosti. Sophie tvrdí, že jej to je nepríjemné. Nové výskumy však tvrdia, že ženy, ktoré dojčia dlhšie, sú v prvých desiatich rokoch veku svojho dieťaťa pozornejšie matky. Okrem toho, Americká Psychologická Asociácia vykonala dlhodobý výskum, ktorý trval desať rokov, v oblasti dojčenia a psychického zdravia žien. Výsledky dokázali, že dlhšie dojčenie má na psychické zdravie ženy dlhodobý pozitívny vplyv.

Posted by Sophie Mei Lan Hale on Samstag, 23. Juli 2016

Dlhý čas sa dojčenie spájalo hlavne s benefitmi, ktoré z neho mali deti, ako napríklad vyššia inteligencia, zdravší tráviaci systém, či silnejší a odolnejší imunitný systém, oproti deťom, ktoré boli dojčené kratší čas, alebo neboli dojčené vôbec.

Today is a better day. I feel like hibernating at the moment but that’s not possible with two lively daughters. My #depression has come back to bite me, I’m tearful, I’m down… but I’m keeping on going (well, trying). 🦄🦄🦄 I really enjoyed however going to #review #SarahandDuck @westyorkshireplayhouse it was a gentle and funny bit of escapism. 🦆🦆🦆 I told myself I could do it as it’s just one bus ride to Leeds @arrivabusuk 👌👌👌 but then as ever the girls dragged me for a post-theatre shopping trip @leedsmarkets 😂😂😂 kids do really drag you out of your comfort zone 🛍🛍🛍 #retailtherapy #mentalhealth #mentalhealthawareness #theatre #leeds #yorkshire #shoppingspree #kidstheatre #childrensbooks #breastfeeding #breastfeedingmoms #breastfeedingmum #breastfeedfriendly #breastfeedingmama #madmum #mentalhealthawareness #mentalillness #mentallyill #mentalbreak ❤️❤️❤️

A post shared by Sophie Mei Lan (@mamameiblog) on


Sophie Mei Lan nie je jediná matka, ktorá preferuje dlhodobejšie dojčenie. Čoraz viac matiek dojčí svoje deti dlhodobo a nechávajú ich, aby sa odstavili samé, keď sa na to budú cítiť. Kedy je podľa vás ten správny čas prestať dieťa dojčiť? Je to, čo robí táto matka správne?

Pozri aj: Ako bude vyzerať svet do roku 2050? Toto sú udalosti, ktoré zmenia náš svet od základov

dailymail
0
Komentovať (0)