Ak chcete, aby bol váš domov útulný a štýlový, nemusíte hneď míňať veľké množstvo peňazí. Potrebujete len niektoré bežné a obyčajné veci, trochu predstavivosti...

Ak chcete, aby bol váš domov útulný a štýlový, nemusíte hneď míňať veľké množstvo peňazí. Potrebujete len niektoré bežné a obyčajné veci, trochu predstavivosti a kreativity a túžbu niečo zmeniť. Ak sa chystáte prerábať váš interiér a hľadáte nejaké skvelé nápady, tak je tento článok pre vás ideálnou voľbou. Čo všetko teda môžete urobiť, ak chcete zmeniť váš domov a neminúť na rekonštrukciu “majland”?

Použite namiesto krúžkov stužky

interier1
Home Furniture Design

Skúste zavesiť vaše záclony tak, ako je to znázornené na obrázku. Vyzerá to sviežo, vzdušne a je to nápadité.

Vyzdobte záclony podšívkou

interier2
beckham+belle/craneConcept

Závesy a záclony môžete taktiež ozvláštniť pomocou rôznych podšívok. Použite visiace “pom pomy” alebo rôzne ornamenty. Existuje veľa možností. Stačí sa len trafiť presne do vášho vkusu.

Handmade dekorovanie črepníkov

interier3
best friends for frosting / Delia Creates / Design*Sponge

Keď už ste renovovali záclony, pustite sa aj do črepníkov. Návodov je naozaj mnoho. Všetko, čo budete potrebovať, je kreatívne myslenie a farby. Ak máte nasadené bylinky, stačí, ak na črepník popíšete presné názvy a hneď to bude vyzerať krajšie.

Pokreslite si lampy

interier4
instructables

Trochu trpezlivosti a fixka či ceruzka. To je všetko, čo budete potrebovať. Na internete nájdete mnoho nápadov.

Ozdobte lampu pomocou iných materiálov

interier5
IKEA hackers/Kelly Anderson

Ak máte lampu, ktorá sa vám až tak nepáči, môžete ju skrášliť pomocou látok, alebo aj pomocou drevených paličiek.

Handmade hodiny

interier6
instructables / L’Essenziale

Vytvorte si svoje vlastné nápadité hodiny. Postup nie je až taký náročný ako by sa mohlo zdať. Môžete zvoliť napríklad dekupáž, alebo si hodiny vyrobte zo starej gramofónovej platne.

Urobte si minibar zo starej skrine

interier7
HouseBeautiful

Ak máte v domácnosti starú skriňu, ktorú chcete vyhodiť, pretože nemá nejaký konkrétny účel, vytvorte si z nej vlastný minibar. Nemusíte v ňom nutne udržiavať len alkoholické nápoje, to je jasné.

Použite rohové police

interier8
Centsational Girl / Bev Cooks

Kuchyňa je miestnosť, ktorá vždy potrebuje viac priestoru bez ohľadu na to, aká je veľká. To je dôvod na to, aby ste k skrinkám pridali nejaké rohové police, ktoré vám vytvoria potrebné miesto navyše.

Urobte si poličku na koreničky

interier9
The Family Handyman

Ako som spomenula vyššie, úložného priestoru nie je nikdy dosť. Vytvorte si v skrini takúto extra poličku, kde môžete mať prehľadne uložené všetky koreničky.

Využívajte dvierka na skrinkách

<center;”>

interier10
Tatertots & Jello / my so-called home

Vnútorná časť kuchynskej linky sa dá premeniť na úložný priestor. Tu sú niektoré nápady, ktoré vás určite zaujmú.

Vyrobte si stojan na časopisy

interier11
White Tulip Designs

Aj u vás sa niekedy časopisy, noviny, či letáky len tak povaľujú? Tento jednoduchý, ale účinný stojan vám pomôže udržať v časopisoch poriadok. Boky nábytku sú zvyčajne prázdne, a teda nie je dôvod na to, aby neboli užitočné.

Otapetujte vaše dvere

interier12
How About Orange

Premeňte vaše obyčajné a nudné dvere na niečo kreatívne. Takáto tapeta vyzerá štýlovo, vzor je pekný a hodí sa do interiéru, no ak vám nevyhovuje, môžete ho ľahko vymeniť za iný.

Vyfarbite vašu rohožku

interier13
vixenMade

Rohožka pred dverami je prvá vec, ktorú vidí návšteva pred tým, než vstúpi dovnútra. Prečo by teda nemohla byť zaujímavá? Stačí zvoliť pekné a jasné farby a pustiť sa do práce.

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Uložiť článok
Komentovať