Lukáš Mužla / / Série
Na svete sa každodenne deje množstvo udalostí. Je úlohou fotoreportérov, aby svojimi fotografiami ukazovali pravdu celému svetu. Ich práca je neraz veľmi ťažká, nebezpečná a dojímavá. Pozrite si výber tých najlepších reportážnych fotografií za posledných 30 rokov, ktoré ukazujú, aký je náš svet v skutočnosti.

Spravodajská fotografia patrí asi medzi najťažšie žánre fotografie. Zachytiť moment, ktorý sa udeje doslova v zlomku sekundy, je veľmi náročná úloha. Fotografia pritom musí čo najlepšie zachytávať realitu, okolie a ešte je potrebné, aby v čitateľovi vyvolala aj nejakú emóciu. Práve takáto fotografia sa potom stáva akýmsi obrazovým dokumentom histórie a uchováva sa v nás dlhé roky. O asi najväčší počet spravodajských fotografií sa už dlhé roky stará spravodajská spoločnosť Reuters, ktorá má za sebou už 165 rokov dlhú históriu. Prezrite si s nami výber z tých najpamätnejších, najsilnejších a najikonickejších snímkov od fotografov Reuters za posledných 30 rokov, ktoré sa zapísali do histórie reportážnej fotografie.

Sgt. William Bee Olas, americký mariňák, príslušník 24. námornej expedičnej jednotky v ohrození života pri útoku Talibanu v Afganistane v máji 2008.

Reuters, Goran Tomasevic
Reuters, Goran Tomasevic

Hockenheim, 1994. Záber len pár sekúnd predtým, ako plamene pohltili celé vozidlo a posádku stajne Benetton Ford pri doplňovaní paliva.

Reuters, Joachim Herrmann
Reuters, Joachim Herrmann

Muž si zachraňuje život tým, že vylezie na strechu dodávky v zaplavených uliciach New Orleans po katastrofe nazvanej hurikán Katrina.

Reuters, Robert Galbraith
Reuters, Robert Galbraith

Gruzínsky muž plače a obíjma telo príbuzného po bombardovaní v gruzínskom meste Gori 9. augusta 2008.

Reuters, Gleb Garanich
Reuters, Gleb Garanich

Všetci pracovníci firmy Lehman Brothers (zaoberajúca sa financiami) stoja v rokovacej miestnosti po katastrofe na kapitálovom trhu a začiatku ekonomickej krízy. Londýn, september 2008.

Reuters, Kevin Coombs
Reuters, Kevin Coombs

Žena v panike kričí po tom, čo nemôže nájsť svojho manžela a 4-ročnú dcéru v troskách zničenej školy po zemetrasení v Čine, 17. mája 2008.

Reuters, Jason Lee
Reuters, Jason Lee

Polárna žiara, ktorá sa rozprestiera nad popolom z islandskej sopky Eyjafjallajokull, 22. apríla 2010.

Reuters, Lucas Jackson
Reuters, Lucas Jackson

Telá ľudí po krvavom masakri v utečeneckom tábore Džabalíja v pásme Gazi v marci 2003.

Reuters, Ahmed Jadallah
Reuters, Ahmed Jadallah

30. marec, 1991. Hasiči zápasia s požiarom ropného vrtu v irackom Al-Ahmadi po tom, čo ustupujúce sily Sadáma Husajna tento ropný vrt podpálili.

Reuters, Russell Boyce
Reuters, Russell Boyce

Ilegálny imigrant sa vyčerpaný plazí po pláži po tom, čo so svojím improvizovaným plavidlom konečne dosiahol breh. Kanárske ostrovy, 5. máj 2006.

Reuters, Juan Medina
Reuters, Juan Medina

Obyvatelia Bukurešti sa kryjú za tankom v krížovej paľbe v uliciach mesta počas prevratu v decembri 1989.

Reuters, Charles Platiau
Reuters, Charles Platiau
0
Komentovať (0)