ichef.bbci.co.uk

Matej Mensatoris / / Zviera
Či sú to hlbiny oceánov, lesy na Madagaskare, alebo nekonečné africké savany, na každom z týchto miest môžeme nájsť desiatky živočíchov, ktorých výzor je doslova...

Či sú to hlbiny oceánov, lesy na Madagaskare, alebo nekonečné africké savany, na každom z týchto miest môžeme nájsť desiatky živočíchov, ktorých výzor je doslova exotický. Aj keď niektoré vyzerajú ako šikovná práca vo Photoshope, uisťujeme vás, že všetky tieto živočíchy skutočne existujú. Je fascinujúce, aké nádherné a pritom bizarne vyzerajúce tvory dokázala príroda vytvoriť. Veríme ale, že fotografie vás zaujmú rovnako ako aj nás a tiež vám vykúzlia úsmev na tvári. Pozrite sa na týchto 21 zvierat, o ktorých sme presvedčení, že ste o väčšine z nich, tak ako aj my, ešte nepočuli.

Horská koza

jasperjournal.com
jasperjournal.com

Táto divoká horská koza obýva severnú západnú časť USA a Kanady. Zdá sa, že je prekvapená viac ako fotograf, ktorý ju odfotil.

Ogcocephalus darwini

adlayasanimals.files.wordpress.com
adlayasanimals.files.wordpress.com

… nazývaná tiež ryba s červenými perami. Aj keď je to morský živočích, s prežitím v akváriu nemá žiadny problém.

Pandí mravec

imgur.com
imgur.com

Napriek svojmu názvu je tento hmyz v podstate bezkrídla osa. Určite by ste sa nechceli stretnúť s jeho žihadlom plným jedu.

Umbonia Spinosa

ilovetotravel.org
ilovetotravel.org

Tento hmyz z čeľade tŕňkovité je pre človeka neškodný, čo sa však o rastlinách povedať nedá. Veľmi rád sa zahryzne do stromu a vysáva z neho sladkú šťavu.

Pichľavec Tenrek

ytimg.com
ytimg.com

Toto rozkošné zvieratko podobné ježkovi dokáže svoje ostne rozochvieť a vydáva tak zvuk podobný štrkáčovi.

Lišaj marinkový

wikimedia.org
wikimedia.org

Tohto motýľa môžete zahliadnuť aj na Slovensku. Patrí medzi veľké druhy, rozpätie krídiel má až 5 centimetrov.

Modrý drak

bermudabiology.files.wordpress.com
bermudabiology.files.wordpress.com

Jeden z najkrajších, no aj jeden z najjedovatejších morských slimákov. Ak by ste sa chceli o ňom dočítať viac, môžete tak spraviť tu.

Kreveta harlekýn

recreoviral.com
recreoviral.com

Nedajte sa oklamať jeho smiešnym vzhľadom. Útok tejto dravej krevety je ohromujúci. Svojimi pazúrmi dokáže udrieť takou silou, že by sa za ňu nehanbili ani tí najlepší svetoví boxeri.

Mara stepná

s3.zoochat.com.s3.amazonaws.com
s3.zoochat.com.s3.amazonaws.com

Tento divný polozajac obýva stepy Patagónie, odkiaľ pochádza aj jeho iný názov Mara patagónska.

Letucha indomalajská

d3lp4xedbqa8a5.cloudfront.net
d3lp4xedbqa8a5.cloudfront.net

Letucha má na chrbte blanu, ktorú používa ako padák. Vďaka tomu dokáže preletieť vo vzduchu aj 100 metrov. Žije v korunách stromov, a ak na to nie je skutočne vážny dôvod, tak koruny stromov len tak ľahko neopustí.

Kiwa hirsuta

imgur.com/
imgur.com

Toto zviera bolo objavené pred desiatimi rokmi v južnom Tichom oceáne. Je to úplne nový druh a žije v morských prieduchoch, ktoré sú pre mnohé iné živočíchy nehostinným miestom.

Pokračovanie na ďalšej strane..

0
Komentovať (0)