Foto: NBC Universal

Komédie patria medzi najobľúbenejšie žánre filmov, ktoré sledujú všetky vekové kategórie. Niektoré filmy sú však až také dobré, že ak sa chcete poriadne zasmiať, určite by ste si ich mali pozrieť.

Po dlhom a namáhavom dni v práci nie je nič lepšie, ako prísť domov, vyložiť si nohy a pozrieť si nejakú dobrú komédiu, pri ktorej sa zasmejete. Nie všetky filmy tohto žánru však stoja za to. Niektorým chýba dobrý príbeh, iné zas nie sú vtipné. Týchto 20+ komédií sa vám bude istotne páčiť a smiať sa budete od začiatku až po koniec.

40 rokov panic (2005)

Film „40 rokov panic“ je jeden z mála filmov, ktoré majú v sebe zmiešaný žáner komédie a sexu. Napriek tomu, že sa tento film môže zdať niekomu lacný až nudný, patrí medzi tie najlepšie, ktoré si už viac ako 10 rokov držia svoje postavenie v Hollywoode. Film je obľúbený nielen vďaka príbehu, ale aj vďaka obsadeniu, ktoré je viac ako výborné. Dej je o hlavnom hrdinovi Andym Stitzerem, ktorý je ešte vo veku 40 rokov panic. Jeho priatelia ho kritizujú a jemne nabádajú k tomu, aby si niekoho našiel.

Dámska jazda (2011)

Pri filme „Dámska jazda“ stavil režisér Paul Feig na hviezdne obsadenie, vďaka čomu bol film ešte lepší, ako sa predpokladalo. Hlavné roly si tu zahrali herečky ako Kristen Wiig, Maya Rudolph, Melissa McCarthy či Rose Byrne. Film rozpráva príbeh o tom, ako sa Annie snaží pomôcť svojej najlepšej priateľke aj napriek tomu, že má sama dosť veľké problémy. Film ukazuje, že ženy sú v sexuálnej chtivosti, vulgárnosti a alkohole úplne rovnaké, ako muži. Niekedy dokonca horšie.

Vo štvorici po opici (2009)

Film „Vo štvorici po opici“ pozná snáď každý. Jeho dej je plný vtipných situácií, pri ktorých sa budete naozaj skvelo zabávať. Režisér Todd Phillips stavil na najlepších hercov. Medzi hlavné postavy patrí napríklad príťažlivý Bradley Cooper či neuveriteľný Zach Galifianakis, ktorý robí z filmu naozajstnú komédiu. Film rozpráva príbeh o štyroch priateľoch, ktorí idú do Las Vegas na párty. Jeden z nich, ktorý sa má o dva dni ženiť, sa však stratí. Celý film je tak o tom, ako svojho priateľa hľadajú a prechádzajú jedným dobrodružstvom za druhým.

Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho (2004)

Dej filmu „Hlásateľ správ“ sa môže zdať niekomu na začiatku nudný, no po chvíli sa rozbehne tou správnou cestou, vďaka čomu dokázal režisér Adam McKay spraviť perfektnú komédiu. Príbeh je o mužovi v spravodajstve v 70. rokoch minulého storčia. Hlavnú postavu, Rona Burgundyho, si tu zahral známy komik Will Ferrell. Ten súperí s reportérkou Veronikou, ktorá si pomaly berie stále viac a viac z jeho slávy. Všetky scény, v ktorých Ron bojuje o svoj post redaktora, sú vtipné a určite vás nebudú nudiť.

Výstrely na Broadwayi (1994)

„Výstrely na Broadwayi“ nie je síce najslávnejší film Woodyho Allena, no rozhodne patrí medzi tie najzábavnejšie. Vo filme sa predstavila známa herečka Dianne Wiest, ktorá do svojej filmovej roly, divadelnej dámy, vložila úplne všetko. Okrem nej môžete v snímke vidieť aj herca Johna Cusacka, ktorý svoju rolu takisto zobral vážne a zahral ju perfektne. Film je trochu zapletený, no určite sa nasmejete viac, ako by ste očakávali.

Blbý a blbší (1994)

Medzi najlepšie komédie samozrejme patrí aj film „Blbý a blbší“ z roku 1994. Hlavné roly obsadili herci Jim Carrey a Jeff Daniels, ktorí si skvelo sadli. Dej filmu je o dvoch najlepších priateľoch, ktorí nie sú práve najmúdrejší. Chémia medzi nimi je priam neuveriteľná a vo všetkých scénach vydali herci to najlepšie zo seba. Film mal aj pokračovanie v roku 2014, no ten sa absolútne nedokázal vyrovnať prvému filmu, a stal sa z neho „prepadák“.

Nakladačka (1977)

Film o hokeji s názvom „Nakladačka“ nemá až toľko humoru ako ostatné spomínané filmy, no niečo vtipné predsa v ňom je. Herec Paul Newman, ktorý si zahral postavu trénera, zo seba vydal maximum a trio bratov Hansonovcov vo filme malo taký perfektný humor, že sa z neho jednoducho stala vysoko hodnotená komédia.

Niečo na tej Mary je (1998)

Po úspechu filmu „Blbý a blší“ vytvorili bratia Farrellovci ďalší perfektný film s názvom „Niečo na tej Mary je“. Film je zmesou komédie a romantiky, ktorú dopĺňa aj krásna Cameron Diaz. Dej filmu sa začína na maturitnom plese, kde môžeme vidieť nie práve najkrajšieho Bena Stilera so strojčekom na zuboch a nádhernú Cameron Diaz. Situácia sa však nevyvíjala práve podľa predstáv, a preto Ben utečie. Ubehne 13 rokov, počas ktorých Ted (Stiler) neustále myslí na Mary (Diaz). Dá ju preto vypátrať tajným agentom, ktorý ju síce nájde, no zamiluje sa do nej aj on. Film je bláznivo zamotaný, no určite sa vám bude páčiť aj vďaka skvelému obsadeniu.

Tichý muž (1951)

John Wayne, ktorý hrá hlavnú postavu bývalého bojovníka, sa vracia domov, aby si mohol kúpiť dom a usadiť sa. Čoskoro sa však stretne s rôznymi ľuďmi a miestami, ktoré si pamätal zo svojej minulosti. Komédia pochádza z írskeho prostredia a má trochu iný štýl humoru, na ktorý sme zvyknutí.

Bokovka (2004)

Herec Paul Giamatti mal určite vyhrať Cenu Akadémie za perfektné zobrazenie hlavnej postavy Milesa vo filme „Bokovka“. Miles je spisovateľ, učiteľ a milovník vína, ktorý je smutný a akoby „odrezaný“ od života. Skupina štyroch mužov strávi spoločne týždeň predtým, ako sa jeden z nich ožení. Tento týždeň umožní každému objaviť niečo iné a Miles si tak nájde lásku svojho života.

Opití láskou (2002)

Film režiséra Paula Anderson „Opití láskou“ je zmesou zaujímavých situácií. Hlavnú úlohu, Barryho Egana, si tu zahral hviezdny Adam Sandler. Film rozpráva príbeh o tom, ako Barry žije so svojimi siedmimi sestrami s jednom dome. Okrem toho, že ho sestry neustále karhajú, nedokáže si nájsť ani lásku svojho života. Všetko sa zmení až vtedy, keď sa vo dverách jeho kancelárie objaví sympatická Lena a požiada ho o pomoc.

Omámení a zmätení (1993)

Film „Omámení a zmätení“ je výtvorom režiséra Richarda Linklatera a nesie so sebou množstvo zaujímavých situácií. Komédia je zmesou dramatických a vtipných udalostí s hviezdnym obsadením, medzi ktoré patrí napríklad Matthew McConaughey, Ben Affleck, Jason London a Milla Jovovich. Vo filme môžeme vidieť príbehy a dobrodružstvá študentov v prvý školský deň v Texase. Na strednú školu prichádzajú nováčikovia, ktorí sú týraní a ponižovaní. Film sa na prvý pohľad môže zdať ako čistá dráma, no nájdete tu aj veľmi vtipné scény, pri ktorých sa dobre zabavíte.

Big Lebowski (1998)

Hlavnou postavou vo filme „Big Lebowski“ je Jeff „Dude“ Lebowski. Je to najlenivejší človek v Los Angeles, ktorý miluje marihuanu a bowling. Vďaka zhode mien je považovaný za bohatého človeka, kvôli čomu sa stane obeťou vydierania. Neskutočné udalosti, ktoré sa vo filme odohrajú vás pobavia a film si veľmi radi pozriete určite hneď niekoľkokrát.

Neuveriteľný deň (1993)

Vďaka veľkému úsiliu a skvelému hereckému výkonu Billa Murray sa môžeme veľmi dobre zabaviť na filme „Neuveriteľný deň“. Film rozpráva príbeh moderátora Pila, ktorý je poverený natočením reportáže o každoročných oslavách Hromníc. Na ceste do mesta sa dostane do veľkej búrky, ktorá preruší dopravu. Od tej chvíle sa ocitne v časovej slučke, vďaka ktorej má dostatok času na to, aby sa zamyslel nad sebou samým.

Niekto to rád horúce (1959)

Klasika, ktorá nikdy neomrzí. Slávna kombinácia hudobnej komédie a paródie od režiséra Billyho Wildera s hviezdnym obsadením si zamilujete. Dej filmu sa odohráva v roku 1929 a hlavnými hrdinami sú tu Joe a Jerry, dvaja muzikanti, ktorí sú na úteku. Prezliekajú sa za ženy a ukryjú sa v dievčenskom orchestri. Počas celého filmu sa budete skvelo baviť nielen vďaka deju, ale aj vďaka hviezdnemu obsadeniu, medzi ktoré patrí napríklad aj Marilyn Monroe.

Moderná doba (1936)

Film, v ktorom si zahral Charlie Chaplin, „Moderná doba“, je o jeho súboji so strojom v ére, ktorá nie je príliš naklonená ľuďom. Tento film patrí medzi klasiku, ktorú by mal vidieť úplne každý.

Tootsie (1982)

Dustin Hoffman je ohromujúco skvelý vo filmovej role ako Michael Dorsey. Michael je herec, ktorý si nedokáže nájsť prácu, a preto sa prezlečie za ženu s menom Dorothy Michaels. V prezlečení zisťuje, že je omnoho lepší človek, čo je pre neho veľmi zvláštne. Skvelo napísaný príbeh s výborným výkonom hercov patrí medzi najlepšie filmy.

Mladý Frankenstein (1974)

Milujete horory v kombinácií s komédiou? Určite stavte na starší film z roku 1974 „Mladý Frankenstein“. Paródia Mela Brooksa, ktorá hovorí príbeh o nádejnom vedcovi Frederikovi a o jeho vnukovi Dr. Frankensteinovi, je naozaj veľmi vtipná a zaujme.

Annie Hall (1977)

Vo filme Annie Hall sa snaží Woody Allen získať lásku Diane Keaton. Je to jediné, na čom mu v živote záleží a musí pre to urobiť naozaj nečakané veci. Film je plný humoru a romantiky, vďaka čomu patrí medzi tie najlepšie v histórií.

Svetlá veľkomesta (1931)

Chaplinovo majstrovské dielo patrí medzi najlepšie filmy všetkých čias. Príbeh je o tulákovi Charliem, ktorý náhodou zachráni opitého milionára pred samovraždou. Vďaka tomu je najprv veľmi štedro odmenený, ale hneď ráno je vyhodený pred dvere. Film „Svetlá veľkomesta“ patrí medzi klasiku, ktorú by si mal pozrieť každý, kto miluje komédie.

Pelíšky (1999)

Film „Pelíšky“ patrí azda medzi najlepšie české filmy. Najčastejšie ho môžeme vidieť počas sviatkov, kedy naň stavia mnohé televízne stanice. Film rozpráva príbehy historickej generácie žijúcej v pražskej štvrti.

Nevera po slovensky (1981)

Klasikou ako je film „Nevera po slovensky“ z roku 1981 nemôžete nič pokaziť. Dvojdielna slovenská komédia režiséra Juraja Jakubiska vás pobaví a pripomeniete si pri nej všetky vaše spomienky z minulosti.

Pozri aj: 5+ slovenských a českých filmov o drogách a krvi. Toto sú najlepšie kriminálne prípady na našich plátnach

thecinemaholic.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy