ilustračné foto: Pixabay

Michaela / / Série
Narodil sa v roku 1831. Prežil sedem monarchií, desiatky prezidentov, i dve svetové vojny. Všetkým však ukázal, že aj na staré kolená má čím prekvapiť.

Aj život jednej (ne)obyčajnej korytnačky môže byť celkom zaujímavý. Aspoň v prípade Jonatana, najstaršieho obyvateľa našej planéty, je to skutočne tak. I keď mu ťahá na dvesto rokov, ešte stále dokáže šokovať. Na staré kolená sa totiž to z neho vykľul homosexuál.

Týmto zistením sa našla odpoveď na otázku, prečo sa Jonathan nikdy nestal otcom. Žil síce so samičkou Frederikou, avšak nikdy si spolu nezaložili rodinu. Frederika, ktorá tiež mala svoj vek, začala mať pred nedávnom zdravotné problémy. Pri zákroku veterinár zistil, že Frederika má zdeformovaný pancier a že v skutočnosti nie je Frederika, ale Frederik. Toto zistenie vyvolalo úsmev na tvári viacerých, a je dôkazom toho, že aj zvierací svet nás môže poriadne prekvapiť.

Chodiaca história

Jonatan nemá so svojou orientáciou žiadne ťažkosti. I naďalej si žije v pokojnom korytnačom zväzku so svojou „Frederikou.“ Mnohých však fascinuje jeho vysoký vek. Za svoj život prežil toho viac než dosť. Na Ostrov Svätej Heleny sa dostal v roku 1882, a to bol vtedy takmer päťdesiatnik. Ostrov bol v tom čase britskou kolóniou a Jonathan musel byť svedkom bizarných situácií a rozhovorov. Škoda, že nevie rozprávať. Určite by sa jeho memoáre stali naozajstným bestsellerom. A ešte jedna „pikoška“ na záver. Jonathan sa prvýkrát kúpal až ako 184-ročný. To mu však nikto nebude vyčítať.

Pozri aj: Fotografovi sa podarilo zachytiť dvoch samcov leva v snahe spáriť sa, homosexuálne správanie je u nich bežné

unilad.co.uk

 

0
Komentovať (0)