interez.sk

Na niektoré veci v živote sa musíte pozrieť niekoľkokrát a poriadne sa nad nimi zamyslieť, aby ste pochopili ich význam. V každodennom živote niekedy prehliadame zaujímavé fakty.

Situácie, kedy zistíte, že váš pes môže byť múdrejší ako vy, alebo to, že ste boli niekedy najmladším človekom na svete, môžu byť niekedy veľmi zaujímavé. Každodenné jednoduché veci vás tak môžu zneistiť, no aj pobaviť zároveň. 

Vaše kľúče od auta cestujú viac, ako vaše samotné auto

Možno ste si to nikdy neuvedomili, no kľúče od vášho auta prenášate neustále z miesta na miesto, a tak majú nacestovaných viac kilometrov, než auto samotné.

Výber používateľského mena

wikimedia.org

Výber používateľského mena alebo prezývky, ktorú budete používať na sociálnych sieťach je niekedy ťažšie ako si možno myslíte. Máte nejakú špeciálnu prezývku, ktorú vám dali priatelia a myslíte si, že je jedinečná? Skúste ju zadať pri prihlasovaní a uvidíte, koľko ľudí ju už používa.

Švédsko vs Dánsko

Pozeráte radi šport? Mnohokrát, keď sa stane, že sa v súboji stretnú Dáni a Švédi, môžete sledovať v tabuľke skratky ich názvov. Ak je v tabuľke prvé Švédsko a vedľa Dánsko, svojimi začiatočnými písmenami vytvárajú názov Švédska – SWE – DEN.

Je pes múdrejší ako vy?

pixabay.com

Síce sa hovorí, že človek je najinteligentnejší tvor na planéte, zo psieho hľadiska to tak veľmi ani nie je pravda. Dôvod je jednoduchý. Pes rozumie niektorým ľudským slovám, ktoré mu hovoríte, no vy nerozumiete ani jedno jeho „slovo“. Sú preto psy múdrejšie?

Zem ako kmeň v Afrike

Veľmi vtipný pohľad na celú situáciu s mimozemsťanmi je aj ten, že Zem je ako jeden kmeň v Južnej Afrike, ktorý nie je v kontaktne s ostatným svetom. Celá galaxia o nás vie, no všetci v nej sa dohodli, že nás nechajú v domnení, že sme sami, až kým na to nejako neprídeme.

Dane ako „predplatné“

flickr.com

Nepríjemné slovíčko dane môžete chápať aj ako predplatné v krajine, v ktorej žijete, ktoré sa jednoducho nedá zrušiť, aj keď sú služby na veľmi zlej úrovni.

Väzenie kvôli daňovým únikom

Jedným vtipným faktom je aj ten, že keď sa dostanete do väzenia kvôli tomu, že neplatíte dane, budete z nich doslova žiť.

Zažívate niečo, čo sa už stalo

Síce tu hovoríme len o pár sekundách, je to pravda. Kým sa signály dostanú z očí, jazyka, uší či kože do mozgu, nejakú chvíľu to trvá. V podstate tak všetko, čo prežívate, sa už stalo. Aj keď je to len otázkou niekoľkých sekúnd.

Ak máte viac ako 30 rokov, ste na Zemi dlhšie, ako každý pes na planéte

Asi každý z nás vie, že psy sa dožívajú omnoho menej ako ľudia. Ich dĺžka života závisí od starostlivosti či veľkosti, no aj tak sa psy dožívajú maximálne 16 až 17 rokov. Pre lepšie vysvetlenie. Ak máte 30 rokov, narodili ste sa v roku 1987 čo znamená, že každý pes, ktorý sa narodil v tomto roku už nežije.

Wikipédia ako nespoľahlivý zdroj

wikimedia.org

Mnohí študenti pri tvorbe projektov či úloh do školy využívajú Wikipédiu. Niektorým rodičom a učiteľom sa to nemusí páčiť a boli by radšej, ak by študenti využívali radšej knihy. Kvôli tomu mnohokrát hovoria, aká je Wikipédia nespoľahlivá, a že príspevky, ktoré na nej nájdete, sú nepravdivé. Častokrát však práve dospelí využívajú sociálne siete ako napríklad Facebook na čítanie správ, ktoré sú plné vírusov či falošných príspevkov.

Tlieskanie

flickr.com

Uvedomili ste si niekedy, že tlieskanie je akoby udieranie sám seba len kvôli tomu, že sa vám niekto alebo niečo páči a chcete to dať najavo?

Nedotýkať sa!

Trochu čierneho humoru asi nikdy neuškodí a rovnako to je aj v tomto prípade. Slovo nedotýkať sa, by mohlo byť veľmi znepokojujúce pri „čítaní“ brailového písma.

Grahamovo číslo

Počuli ste už niekedy o Grahamovom čísle? Ak nie, nič si z toho nerobte. Je to veľmi dlhé číslo, ktoré ak by ste si chceli zapamätať, zničili by ste si mozog. A to doslova. Je to kvôli tomu, že by ste potrebovali skutočne nekonečný počet neurónov vo vašom mozgu. Ten by to nezvládol a jednoducho by zlyhal.

Planéty

pexels.com

Medzi Zemou a Mesiacom je taká vzdialenosť, že by sa tam zmestili úplne všetky planéty slnečnej sústavy.

Najmladší človek planéty

Aj vy ste boli niekedy v určitom bode najmladším človekom na Zemi. A budete aj posledným, ktorý zomrie. Aspoň na chvíľu.

Každý bol raz dieťaťom

Zaujímavým faktom je aj to, že každý z nás bol raz dieťaťom, no nikto si na to nepamätá.

Slovíčko „OK“ je ležiaci panáčik

Keď nakloníte hlavu doľava a pozriete sa na slovíčko „OK“ uvidíte, že je to ležiaci panáčik, ktorého hlava je O a K sú ruky s nohami.

Bazén v Titanicu

wikimedia.org

Síce sa Titanic potopil, na dne oceána môžeme stále nájsť jeho pozostatky. Rovnako sa tam nachádza aj bazén, ktorý je paradoxne, aj po toľkých rokoch, plný vody.

Pozri aj: Zo súdnej siene spravili komédiu. 15+ Najvtipnejších vecí, ktoré ľudia povedali na súde

list25.com
Uložiť článok

Najnovšie články