Lucia Mužlová / / Série
Na úvod si dovolím malé varovanie. Tento článok obsahuje krv, sem tam nejaké tie nechutné zábery a čo je horšie, dokonca aj spojlery. Všetci, ktorým to vadí teraz článok zavrú a vy ostatní odvážlivci sa poďte pozrieť na tie najlepšie zábery z vybraných hororových filmov.

Sú filmy, ktoré v nás niečo zanechajú. Pamätáme si ich vďaka úžasným alebo úžasne nenormálnym scénam. Mnohí z nás, a pripomínam, že aj dospelí, nie len deti, mávajú ešte dlho nočné mory, hlavne ak si večer pustia horor. Mimochodom, mám pre vás aj skvelý tip, ako vyriešiť samotu. Ak sa cítite osamelí, zatiahnite závesy, zastrite žalúzie, pohodlne sa usaďte a pustite si nejaký strašidelný film. Po chvíli, verte mi, sa už určite nebudete cítiť „sami“.

Evil Dead (2013)

scenyhorory1
TriStar Pictures

V tomto filme je scéna, kde jeden človek z partie opakovane znáša bodanie ihlou do oblasti tváre. Po útoku si pomaly vyťahuje zlomený hrot z ihly z očnej buľvy. Nie, nie, nie a ešte raz nie!

Trainspotting (1996)

scenyhorory2
Miramax Films

Skvelý film, určite odporúčam. Z čoho mám však vždy husiu kožu je toto mŕtve dieťa.

The Exorcist (1973)

scenyhorory18
giphy.com

A máme tu starú, ale dobrú klasiku. Možno to dnes niekomu príde komické, no na tú dobu ľudia v kinách odpadávali a utekali von. Keď vidím túto „prechádzku“ po schodoch, vždy mám pri tom divné pocity a takéto scény radšej sama nepozerám. Veď čo ak vyskočí spoza závesu nejaký démonom posadnutý človek?

The Descent (2005)

scenyhorory3
Lionsgate

Okrem toho, že pri tomto filme dostanete klaustrofóbiu, a to aj napriek tomu, že budete sedieť v naozaj veľkej miestnosti, najviac vás asi vystraší táto pekná tvár, ktorá si „len tak“ stojí za vami. Ďakujem, neprosím.

Hannibal (2001)

scenyhorory4
Universal Pictures

Moja srdcová záležitosť, takže všetky žarty bokom. Za jednu z najlepších scén (aj keď by sa dalo polemizovať, som fajnšmeker) sa považuje práve táto, kde Hannibal svoju obeť oskalpuje a vyreže jej časť mozgu, ktorú mu dá neskôr aj skonzumovať. Bon Appétit.

Misery (1990)

scenyhorory16
giphy.com

Tak toto nie. Jedna z najhorších scén, aké som videla. Z tohto mám fantómové bolesti v nohe vždy keď to vidím. Dokonca to považujem za horšie ako mozgy, črevá, potoky krvi a podobne.

Signs (2002)

scenyhorory15
giphy.com

Keď som bola menšia, naozaj som sa bála mimozemšťanov. A to hlavne keď som videla túto scénu z filmu Znamenia s Melom Gibsonom. Máte narodeninovú párty a zrazu ahoj čau mimozemšťan? Neviem no, ja by som ho osobne nepozývala.

The Shining (1980)

scenyhorory5
Warner Bros.

Ďalšia skvelá klasika v podobe titulu Osvietenie. Jeden z mojich najobľúbenejších filmov, aj keď scéna s touto milou starou paňou je dostatočne znepokojujúca. Ja sa rada vyľakám, ale toto je proste znepokojujúce.

Cabin Fever (2001)

scenyhorory14
imgur.com

Neviem, či vôbec toto niekto niekedy videl, ale ja áno a to nejakou úplnou náhodou, keď v telke nič iné v noci nešlo. Film bol priemerný, ale táto scéna bola fakt nechutná. To už čo je za nápad holiť si infekciou postihnuté nohy? Veľmi sexy scéna, ktorú odporúčam na prvé rande napríklad.

A čo ďalších deväť scén? 

0
Komentovať (0)