Lukáš Mužla / / Série
Čas letí neuveriteľnou rýchlosťou… Hovoria to najmä starí ľudia keď sa pozrú na svoje deti či vnúčatá. Mladšie ročníky to až tak veľmi neriešia....

Čas letí neuveriteľnou rýchlosťou… Hovoria to najmä starí ľudia keď sa pozrú na svoje deti či vnúčatá. Mladšie ročníky to až tak veľmi neriešia. Občas sa však určite aj vy zamyslíte nad nejakou udalosťou a poviete si „preboha, to už bolo ale poriadne dávno…“. Áno, vo svete, kde je všetko vysokorýchlostné a uponáhľané, nám čas preteká cez prsty akosi rýchlejšie. Stále sa vám to nezdá? Pozrite si týchto 18 faktov, ktoré vám dodajú pocit, že už aj vy patríte do starého železa.

Určite si každý z vás pamätá na kultovú trilógiu počítačového sveta Matrix. Výborný film s podarenými efektmi a pútavým príbehom. Uvedomujete si , že svet uzrel už pre 17 rokmi? 17 rokov! To je už takmer dospelý…

Podobne je na tom aj ďalší výborný kúsok zo sveta filmov. Fight Club. Brad Pitt, ktorý tu výborne stvárnil hlavnú postavu, Tylera Durdena, mal v čase natáčania filmu 35 rokov. Tento rok však oslávi už svoje 53. narodeniny.

rollingstone.com
rollingstone.com

Leví Kráľ, animovaný film inšpirovaný biblickým príbehom Jozefa a Mojžiša či Shakespearovými hrami Macbeth a Hamlet, je možno starší ako vy. V kinách sa objavil už pred 22 rokmi.

Pamätáte sa na odvážnu bojovníčku starovekého Grécka menom Xena? Prvá časť sa vysielala už pred 21 rokmi. Tvorcovia seriál ukončili v roku 2001.

ibtimes.co.uk
ibtimes.co.uk

„Bež, Forest, bež!“. Kto by túto 22 rokov starú hlášku nepoznal…

Zdá sa, že rok 1994 bol na skvelé filmy šťastným obdobím. Práve vtedy totiž vzniklo aj kultové Vykúpenie z väznice Shawshank.

huffingtonpost.com
huffingtonpost.com

Kvalitu filmového roku 1994 potvrdzuje aj snáď najslávnejší Tarantinov film, Pulp Fiction: Historky z podsvetia. Travolta v najlepších rokoch (40) a mladučká Uma Thurmanová (24)… Ako sa asi pozerajú na tento film dnes oni?

Napriek tomu, že my pomaly starneme, na žltých postavičkách z celosvetovo známeho seriálu Simpsonovci čas nenecháva žiadne známky starnutia. Seriál sa už po úvodnej časti v roku 1989 stal hitom po celom svete. Je o 4 roky starší ako naša republika…

deadline.com
deadline.com

Pokračovanie na ďalšej strane..Komentovať (0)