imgur.com

Romana Dorotovičová / / Svet
Ak rozhodne nepatríte k domasedom, zoberte batoh na plecia a vydajte sa na jedno z miest, ktoré vám dožičí magický pohľad na ešte magickejšie objekty. Prinášame vám fotografie 15 unikátnych výhľadov na celom svete.

Naša planéta ponúka mnohé miesta, ktoré minimálne jedenkrát za život musíme navštíviť. U každého z nás sú to ale individuálne cestovateľské chúťky, no musíte uznať, že z nasledujúcich výhľadov by si za cieľovú destináciu vybral každý z nás minimálne jeden.

Most nad Dachsteinským ľadovcom, Rakúsko

Ak patríte k tej skupine ľudí, ktorá má strach z výšky, tento výhľad určite oželiete, keďže most patrí k jedným z najvyššie položených mostov na celom svete.

dailymail.com
dailymail.co.uk

Miesto, kde sa stretáva Namibská púšť s Atlantickým oceánom

Navštíviť toto magické miesto stojí určite za to. Južná Afrika ponúka unikátny pohľad na duny púšte Namib, ktoré sa strácajú v Atlantickom oceáne.

reddit.com
reddit.com

The Isle of Skye

Nemusíte chodiť ani na iný kontinent, ak chcete mať zážitok na celý život. Ak patríte k milovníkom zelene, zelene a zelene, určite navštívte Škótsko a jeden z jeho ostrovov – Isle of Skye.

imgur.com
imgur.com

12 apoštolov, Austrália

Pod vplyvom geologickej aktivity a činnosti oceánov vznikol v národnom parku Port Campbell v Austrálii tento komplex dvanástich útesov vychádzajúcich z mora.

imgur.com
imgur.com

Baggan, Myanmar

Tajomstvo jedinečného pohľadu na staroveké mesto Baggan v bývalej Barme, dnešnom Myanmare, spočíva v množstve kláštorov a iných religióznych centier v starobylom duchu. Kedysi sa ich tam nachádzalo až 10 000, v súčasnosti sa ich zachovalo viac ako 2 000.

wordpress.com
wordpress.com

Vrch Victoria, Hong Kong

Ak sa raz ocitnete v Hong Kongu, určite si nenechajte ujsť unikátny pohľad z vrchu Victoria na celé mesto.

tapiture.com
tapiture.com

Mesačný most, Taiwan

Taipei a jeho park Dahu ponúkajú návštevníkom náhľad na mesačným svitom osvetlený most, ktorý spolu s odrazom v rieke vytvárajú krásny obraz.

flickr.com
flickr.com

Doverské biele útesy, Anglicko

Kriedové útesy môžu návštevníci nájsť na pobreží Kentu, jednej z častí Anglicka. Útesy slúžia doteraz ako orientačný bod pre rybárov a rovnako kedysi pomáhali identifikovať moreplavcom anglickú zem. Rimania vďaka útesom dokonca volali Angličanov Albióni, podľa latinského výrazu pre bielu farbu – albus.

hdwallfree.com
hdwallfree.com

Trolov jazyk, Nórsko

Ak chcete navštíviť Nórsko, vedzte, že mýty o troloch a iných tvoroch vásbudú sprevádzať na každom kroku. Výnimkou nie sú ani prírodné úkazy ako napríklad Trolia cesta, či Trolov jazyk – skala, ktorá sa sformovala po odlomení časti z pohoria. Ak sa na jazyk ale chcete dostať, držíme vám palce, pretože jediná cesta je veľmi príjemná 12 kilometrová prechádzka na pešo.

yandex.ru
yandex.ru

Hora Corcovado, Rio de janeiro, Brazília

Príjemný pohľad na obrovské mesto Rio de Janeiro sa vám naskytne z hory Corcovado, kde sa nachádza aj socha Krista Spasiteľa.

reddit.com
reddit.com

Veľkonočný ostrov

Na samote v Tichom ocenáne na vás čaká krásna scenéria – niekoľko sôch, vrhajúcich tieň pri západe slnka.

flickr.com
flickr.com

Jaskyňa Melissani, Kefalónia, Grécko

Ak navštívite aj vy jednu z obľúbených európskych dovolenkových destinácií, nepremeškajte miesto, kde podľa gréckej mytológie lákali na svoju krásu námorníkov bytosti menom nymfy. Voda v jaskyni má krásnu modrú farbu.

iliketowastemytime.com
iliketowastemytime.com

Fjallabaksleid, Island

Niekoľkotisícročná geologická aktivita sa podpísala aj pod vznik tohto prírodného komplexu na ostrove Island. Fjallabaksleid sa nachádza na okraji na severe ľadovca Mýrdalsjökull.

500px.com
500px.com

Vrch Kilimandžáro

Nie, tentokrát sa nemusíte vyšplhať až na samotný vrchol hory, stačí, keď ju vzhliadnete z diaľky. Hora je obrovská, meria totiž skoro 6000 m n.m. a ročne ju vyhľadá 40 000 turistov za účelom vyšplhania sa.

imgur.com
imgur.com

Cambrian Hotel, Švajčiarske Alpy

Priam romantický zážitok na vás čaká priamo z hotela Cambrian. Neodolateľný zážitok pri pohľade na štíty Švajčiarskych Álp si nemôžete nechať ujsť.

mastermeeting.it
mastermeeting.it

Pozri aj: Quinta da Regaleira: Tajuplný palác je jednou z najväčších pamiatok Portugalska. Je však opradený mnohými záhadami

interez.sk (Romana Dorotovičová), brightside.me


Komentovať (0)