Lukáš Mužla / / Série
Najväčšia krajina sveta, ktorá sa rozprestiera naprieč celou severnou Euráziou. To je Rusko. O tejto krajine ste už určite počuli všeličo a máte pocit, že vás...

Najväčšia krajina sveta, ktorá sa rozprestiera naprieč celou severnou Euráziou. To je Rusko. O tejto krajine ste už určite počuli všeličo a máte pocit, že vás už nič neprekvapí. Možno však po prečítaní týchto 14 faktov o Rusku, ktoré vás pobavia, poučia a najmä šokujú, zmeníte svoj názor.

V Rusku nájdete kadejaké kuriozity. Napríklad aj mestečko Verchojansk, ďaleko na Sibíri, kde žije asi 1300 obyvateľov. Teplota sa tu v januári pohybuje okolo -40°C , v lete nevystúpi nad 20°C. Tunajší ľudia vedia, čo je to poriadna zima. Okrem počasia ich však ohrozujú aj vlci. V zime 2012 sa popri meste prehnala svorka zložená až zo 400 vlkov, ktorá v okolí mesta počas zimy ulovila 313 koní a neuveriteľných 16 000 sobov.

wikipedia.org
wikipedia.org

Ak sa v Rusku ponáhľate, môžete si objednať falošnú záchranku, ktorá je v podstate luxusná taxi služba. Vozidlo ambulančnej služby je v interiéri vybavené namiesto medicínskeho zariadenia luxusným nábytkom vrátane televízie. Takýto taxík, ktorý vás dopraví rýchlo kam len budete chcieť, stojí približne 200 eur na jednu hodinu.

heavy.com
heavy.com

Rusko je domovom aj jedného z najväčších psích plemien sveta. Je ním Kaukazský ovčiarsky pes, ktorý môže hravo vážiť až cez 60 kilogramov. Tieto robustné a svalnaté psy sa dokážu výborne klimatizovať najťažším klimatickým teplotám, pretože hravo prežijú aj v teplotách -40°C. K cudzím ľuďom sú extrémne agresívne. Aj preto ich Rusko využíva ako strážnych psov vo svojich najstráženejších väzniciach.

pinterest.com
pinterest.com

Až 12 000 vedeckých objavov v oblasti štúdia litosféry a geológie priniesol ruský megaprojekt nazvaný Kolský supervrt. Vŕtanie začalo v roku 1970 a necelých 20 rokov bol po viac ako 12 kilometrovej hĺbke zastavený. Oficiálnym dôvodom bol nedostatok financií, no polemizuje sa aj o tom, že Rusi sa prevŕtali až do samotného pekla. O tejto konšpirácii sme vám už v minulosti písali v článku: Desivý pozostatok vedeckých experimentov, najhlbšia diera na svete, Koltský supervrt.

wikipedia.org
wikipedia.org

V roku 1990, po páde Železnej opony, bol v Rusku otvorený prvý McDonald. Ľudia, ktorí sa tu rozhodli pracovať, museli byť špeciálne vyškolení, aby sa vedeli na zákazníkov usmievať. Rusi boli totiž známi svojou priamosťou, neemocionálnym konaním, čo sa americkej spoločnosti nepáčilo. Na druhú stranu, učenie falošného amerického úsmevu tiež nie je žiadna výhra…

unbelievable-facts.com
unbelievable-facts.com

Rusko by sa mohlo v momente stať najbohatšou krajinou tejto planéty. Jediné, čo im k tomu treba, je vymyslieť technológiu, ktorá by im uľahčila vyťažiť najväčšie ložisko diamantov, ktoré sa však skrýva na nehostinnom, chladnom Sibíri. Diamanty sa nachádzajú v 35 miliónov rokov starom kráteri po páde asteroidu a ich hodnota sa vyčísľuje na 1 kvadrilión. Odborníci hovoria, že Rusko by sa vyťažením tohto bohatstva stalo mocnosťou na celých 3000 rokov.

crisisboom.com
crisisboom.com

V krajine bohatierov žije aj najsilnejšia tínedžerka sveta. Je ňou Maryana Naumova, ktorá už vo svojich 15 rokoch dokáže vytlačiť až 145-kilovú činku. To samozrejme nedokázala len tak. Od 13 rokov trénovala so 100-kilovou…

unbelievable-facts.com
unbelievable-facts.com

Pokračovanie na ďalšej strane…Komentovať (0)