14 filmov o láske, ktoré sú založené na skutočných príbehoch zo života

brightside.me
brightside.me
Tento článok zrejme čitateľky nežného pohlavia, pretože je o láske. Príbehy o láske sú skvelým námetom na filmy no veľakrát sa jedná o fiktívny príbeh, pri ktorom si oddýchneme a možno popremýšľame aj o našom osobnom živote. Dnes si predstavíme filmy o láske, ktoré sú práve založené na skutočných príbehoch a o to viac sa do nich dokážeme vžiť.

Určite ste si aj vy povedali vetu: “To sa môže stať len vo filme”. Nie ste sami. Realita býva často iná, problémy a vzťahy sú komplikovanejšie a z chudobnej slúžky sa cez noc asi len málokedy stane priateľka bohatého sexy chlapa. Aby sme vám dokázali, že silná a čistá láska naozaj existuje, a to nielen vo filmoch, pripravili sme pre vás dnešný článok o príbehoch, ktoré sa stali predlohou pre populárne romantické filmy.

Ak ste filmovým fanúšikom, prečítajte si aj článok o tých najlepších filmoch, ktoré boli nakrútené po roku 2000.

Manželský sľub

filmyolaske1
spyglassentertainment

Tento film je založený na príbehu novomanželov Kima a Krickitt Carpenterových, ktorých vo filme hrajú Channing Tatum a Rachel McAdams. Mladý pár mal autonehodu, ktorá spôsobila, že Krickitt trpela amnéziou a teda stratou pamäte. Stratila všetky svoje spomienky za posledných 18 mesiacov, čo bola presne doba, kedy sa stretla so svojím manželom a doba, kedy sa do seba zamilovali. Aj keď sa jej pamäť nevrátila, Kim to nevzdal a snažil sa, aby sa do neho jeho žena opäť zamilovala.

Queen of the Desert

filmyolaske2
aceshowbiz.com

Film Queen of the Desert, alebo ak chcete Kráľovná púšte, je založený na biografii britskej spisovateľky a cestovateľky Gertrude Bell. Ako dcéra bohatých rodičov, Gertrude (Nicol Kidman) nemá záujem o spoločenský život medzi londýnskymi aristokratmi a vydáva sa na cestu smerom na východ, kde sa zamiluje do veľvyslanca Henryho Gadogana (James Franco).

Anna a kráľ

filmyolaske3
myszamovie

Tento film vznikol na základe spomienok a zážitkov učiteľky, cestovateľky a veľkej osobnosti Anny Leonowens. V roku 1860 učila anglický jazyk kráľa Mongkuta, 39 žien a 82 detí viac ako 5 rokov. Anna, ktorej charakter bol hraný skvelou herečkou Jodie Foster, má povesť múdrej a vizionárskej ženy, ktorá často bráni a obhajuje svoje názory.

Spomienky z Afriky

filmyolaske4
movie.info

Film bol natočený podľa autobiografickej knihy dánskej spisovateľky Karen Blixen. Po tom, čo sa presťahovala do Afriky, aby tu začala svoje podnikanie, stretne sa s mužom menom Denys Finch Hatton, ktorý je šarmantným lovcom a cestovateľom. Napriek veľkým rozdielom v záľubách a názoroch sa do seba zamilujú. Hlavnú úlohu v tomto filme hrajú Meryl Streep, ktorá je držiteľkou 7 Oscarov.

Nebezpečná krása

filmyolaske5
italianschoolcommittee.com

Ide o filmovú adaptáciu životopisu jednej z najznámejších a najkrajších benátskych kurtizán 16. storočia, Veronice Franco (Catherine McCormack). Mladá žena sa zamiluje do mladíka, ktorý sa ale nemôže stať jej zákonným manželom. Veronica poslúchne rady svojej matky a stáva sa kurtizánou a vďaka svojmu vtipu, šarmu a kráse si získava srdcia mnohých mužov.

Teória všetkého

filmyolaske6
digischool.fr

V tomto filme si môžete pozrieť život vedca Stephena Hawkinga, ktorý sa zamiloval do Jane Wilde. Čoskoro však kvôli svojej chorobe začne strácať kontrolu nad svojím vlastným telom, no nikdy sa nevzdáva. Počas života mu pomáha jeho láska k Jane, no aj láska k vede. Silný príbeh, kde hlavnú postavu hrá Eddie Redmayne.

Vášeň medzi riadkami

filmyolaske7
contactmusic.com

Tento film rozpráva milostný príbeh Charlesa Dickensa, ktorého hrá Ralph Fiennes a mladej ženu menom Ellen Ternana, ktorú si zahrala Felicity Jones. Spoznali sa v roku 1857, keď mal Charles 45 a Ellen mala len 18. Ich románik prerástol do lásky, ktorá trvala 13 rokov, až do Charlesovej smrti.

Pre ďalších sedem filmov pokračujte v čítaní…Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)