Lukáš Mužla / / LifeHacking
Počasie je veľmi vrtká záležitosť. Môžeme si naplánovať program na víkend, ale príroda nám ho vie veľmi rýchlo prekaziť. Prinášame vám niekoľko trikov, ako...

Počasie je veľmi vrtká záležitosť. Môžeme si naplánovať program na víkend, ale príroda nám ho vie veľmi rýchlo prekaziť. Prinášame vám niekoľko trikov, ako predpovedať počasie. Áno, každý si vie pozrieť predpoveď na internete či v televízii, ale ani tá nie je vždy presná. A nie je vari lepšie pozorovať priamo veci okolo seba a poznať tak zákonitosti prírody? V dnešnej dobe moderných technológií sa už na tieto staré múdrosti bohužiaľ pomaly zabúda… Tak vyskúšajte a posúďte sami!

predpoved pocasia (6)
theheartthrills.com

Viete si predstaviť leto bez cvrlikania cvrčkov? Aj keď vám tento zvuk možno príde otravný, môže byť veľmi nápomocný. Spočítajte koľkokrát budete počuť cvrčka cvrlikať za 14 sekúnd, pripočítajte 40 a výsledok je priemerná teplota na mieste kde sa nachádzate. Ešte by sa vám k tomu zišla tabuľka premeny Fahrenhaitov do stupňov Celzia.

predpoved pocasia (13)
wired.co.uk

Aj keď človek nemá ani zďaleka najdokonalejší čuch vo zvieracej ríši, predsa len má isté výhody. Ľudský nos je veľmi citlivý na vlhkosť vzduchu. Keď budete v prírode, sústreďte sa na vône rastlín a stromov, ktoré sú najintenzívnejšie práve pri rýchlej zmene vlhkosti. A to vám môže veľa napovedať…

predpoved pocasia (7)
tyden.cz

Tento trik poznáte asi viacerí. Šišky ihličnanov sa pri zvýšení vlhkosti uzatvárajú, aby uchránili svoje semená pred blížiacou sa búrkou. Takže ak si počas turistiky všimnete, že šišky sa od rána uzavreli, radšej sa poponáhľajte aby vás nezastihla búrka.

predpoved pocasia (5)
freehdwall.com

Ďalší trik, ktorý pozná od svojej starej mamy takmer každý. Ak vtáky lietajú vysoko, počasie bude dobré, pokiaľ sa ale vznášajú nízko nad zemou, pravdepodobne sa blíži dážď.

predpoved pocasia (1)
rebloggy.com

Podobne ako s vtákmi to funguje aj s dymom z ohňa. Ak si večer opekáte a dym stúpa priamo nahor, čaká vás dlhá a pekná noc s priateľmi alebo rodinou. Ak sa však dym stáča a vírí sa blízko zeme, opekačku asi čoskoro predčasne ukončíte. Blíži sa totiž búrka…

predpoved pocasia (2)
playbuzz.com

Ak si všimnete, že kŕkanie žiab je hlasnejšie ako obvykle, dúfajte, že ste si so sebou na výlet pribalili aj pršiplášť…

predpoved pocasia (8)
viralnova.com

Pozorovanie husí nám môže veľa napovedať o nasledujúcej zime.  Ak majú husi na hrudi tmavo sfarbené perie hovorí to, že ďalšia zima bude tuhá a dlhá.

0
Komentovať (0)