Pamätáte sa ešte na svoje časy v školských laviciach? Keď poznámky za neostrúhanú ceruzku boli na dennom poriadku a pravítka na písomky ste si...

Pamätáte sa ešte na svoje časy v školských laviciach? Keď poznámky za neostrúhanú ceruzku boli na dennom poriadku a pravítka na písomky ste si od kamarátov museli ísť požičať až na druhý koniec školy? Myslím, že každý by vedel vytiahnuť nejakú tú milú spomienku. A možno by sa dokonca väčšina zhodla, že matematika vedela občas terorizovať aj tú najpevnejšiu dušu. 

matematicke problemy (2)
wittystatus.com

Tiež ste zažívali takéto dlhotrvajúce, prípadne nekonečné „načítavania“? Možno práve tak aj vyzeral váš mozog, keď ste ani za svet nevedeli pochopiť tú údajne skutočne jednoduchú funkciu.

matematicke problemy
i.huffpost.com

„Na najbližšej hodine si napíšeme jednoduchý testík z učiva z celého roka. Pripravte sa.“

matematicke problemy (3)
weareforeverwhelmed.tumblr.com

7183015. Hovoria niekomu niečo tieto čísla? Skúste niekde vyhrabať kalkulačku, vyťukať ich a následne ju otočiť. (Neberte si nič osobne.)

matematicke problemy (11)
mathfunny.com

Čo sa ešte týka kalkulačiek, určite ste mali možnosť zažiť na základnej alebo strednej spolužiakov, pre ktorých jednoducho tento vynález nebol potrebný. Prípadne bol príliš pomalý..