examiner.com

Lukáš Mužla / / Série
Adolf Hitler. Politik, diktátor, vodca Tretej ríše, ktorý v Nemecku zriadil absolútnu diktatúru a svojimi činmi vyprovokoval v Európe konflikt, ktorý prerástol do druhej...

Adolf Hitler. Politik, diktátor, vodca Tretej ríše, ktorý v Nemecku zriadil absolútnu diktatúru a svojimi činmi vyprovokoval v Európe konflikt, ktorý prerástol do druhej svetovej vojny. Každý z nás sa o nacistickom vodcovi a jeho šialených činoch učil v škole, no vedeli ste o ňom aj tieto nasledovné veci?

Určite viete, že Adolf Hitler bojoval v prvej svetovej vojne na západnom fronte. Málokto však tuší, že si odniesol aj nejedno zranenie. To, čo ho najviac zasiahlo, bolo, že prišiel o jeden semenník.

hitlerparody.wikia.com
hitlerparody.wikia.com

Hitlerovcom šťastie neprialo už pred narodením malého Adolfa. Pred Adolfom im zomreli tri deti vo veľmi mladom veku (Gustav- 2 roky, Ida- 2 roky, Otto- nedožitý jeden rok) a po narodení Adolfa Hitlera umrel aj jeho šesťročný brat Edmund (1900).

3news.co.nz
3news.co.nz

Prvý raz Hitler skoro umrel ako 4-ročný. Vtedy ho pred utopením v ľadovej rieke zachránil katolícky kňaz. Možno práve preto sa Adolf namiesto maniaka, akého ho poznáme, chcel v mladosti stať kňazom.

topinfopost.com
topinfopost.com

Druhé veľké Hitlerove stretnutie so smrťou prišlo v roku 1914. Po bitke pri Marcoing sa zranený Adolf vracal späť k svojmu pluku, no narazil na nepriateľského vojaka. Ten potom, čo uvidel zraneného vojaka, svoju pušku odložil a ušetril jeho život. Brit Henry Tandey mohol teda svet zachrániť pred najväčšou skazou v dejinách, no bol priveľmi láskavý…

hitler (1)
imgur.com

Hitler trpel fóbiou nazývanou Ailurophobia, teda strachom z mačiek. Kvôli tomu si za domáceho miláčika zvolil nemeckého ovčiaka s menom Blondi, ktorého v deň svojej samovraždy otrávil kyanidom.

zpravy.idnes.cz
zpravy.idnes.cz

Okrem mačiek sa Hitler obával aj obyčajných žiletiek. Možno preto si nechával ten frajerský knírek….

top10buzz.com
top10buzz.com

Pokračovanie na ďalšej strane..Komentovať (0)