12 šokujúcich faktov o Adolfovi Hitlerovi, ktoré ste možno nevedeli

examiner.com

Advertisements

Adolf Hitler. Politik, diktátor, vodca Tretej ríše, ktorý v Nemecku zriadil absolútnu diktatúru a svojimi činmi vyprovokoval v Európe konflikt, ktorý prerástol do druhej svetovej vojny. Každý z nás sa o nacistickom vodcovi a jeho šialených činoch učil v škole, no vedeli ste o ňom aj tieto nasledovné veci?

Určite viete, že Adolf Hitler bojoval v prvej svetovej vojne na západnom fronte. Málokto však tuší, že si odniesol aj nejedno zranenie. To, čo ho najviac zasiahlo, bolo, že prišiel o jeden semenník.

hitlerparody.wikia.com
hitlerparody.wikia.com

Hitlerovcom šťastie neprialo už pred narodením malého Adolfa. Pred Adolfom im zomreli tri deti vo veľmi mladom veku (Gustav- 2 roky, Ida- 2 roky, Otto- nedožitý jeden rok) a po narodení Adolfa Hitlera umrel aj jeho šesťročný brat Edmund (1900).

3news.co.nz
3news.co.nz

Prvý raz Hitler skoro umrel ako 4-ročný. Vtedy ho pred utopením v ľadovej rieke zachránil katolícky kňaz. Možno práve preto sa Adolf namiesto maniaka, akého ho poznáme, chcel v mladosti stať kňazom.

topinfopost.com
topinfopost.com

Druhé veľké Hitlerove stretnutie so smrťou prišlo v roku 1914. Po bitke pri Marcoing sa zranený Adolf vracal späť k svojmu pluku, no narazil na nepriateľského vojaka. Ten potom, čo uvidel zraneného vojaka, svoju pušku odložil a ušetril jeho život. Brit Henry Tandey mohol teda svet zachrániť pred najväčšou skazou v dejinách, no bol priveľmi láskavý…

hitler (1)
imgur.com

Hitler trpel fóbiou nazývanou Ailurophobia, teda strachom z mačiek. Kvôli tomu si za domáceho miláčika zvolil nemeckého ovčiaka s menom Blondi, ktorého v deň svojej samovraždy otrávil kyanidom.

zpravy.idnes.cz
zpravy.idnes.cz

Okrem mačiek sa Hitler obával aj obyčajných žiletiek. Možno preto si nechával ten frajerský knírek….

top10buzz.com
top10buzz.com

Pokračovanie na ďalšej strane..Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements