imdb.com

Vedeli ste, že všetky z týchto 12 filmov boli natočené podľa skutočnej udalosti?

Milujeme filmy, ktoré boli natočené podľa skutočnej udalosti. Zaujímajú nás životy úplne bežných postáv, ktoré sa musia pretĺkať cez množstvo nevyspytateľných situácií, a je to možno spôsobené tým, že sa častokrát s týmito postavami stotožňujeme. V tomto prípade pre vás ale portál BrightSide zozbieral 12 filmov, ktorých scenár napísal sám život. Tieto príbehy nepatria k úplne bežným. Ktorý z nich patrí k vaším obľúbeným?

Filmy 2015 a 2016

Tanečnica (La danseuse, 2016)

kinopoisk.ru
hollywoodreporter.com

Životopisný príbeh mladej dievčiny, ktorá chce svojim talentom dobyť Ameriku, čo sa jej nakoniec aj podarí. Stáva sa múzou umelca Henryho Toulouse-Lautreca, rovnako ako inšpiráciou pre bratov Lumierovcov. Marie-Louise ovládne celé obdobie prelomov storočí a stáva sa tak kráľovnou secesie.

Génius (Genius, 2016)

kinopoisk.ru
kinopoisk.ru

Určite vám niečo hovoria mená ako Francis Scott Fitzgerald, prípadne Ernest Hemingway, o ktorých ale úplne tento film nie je. Je o dvojici talentovaných ľudí, o Thomasovi Wolfeovi a Maxovi Perkinsovi, ktorí otvorili významným novelistom bránu do literárneho sveta. Jednej z rolí sa zhostil fantastický Jude Law.

Orol Eddie (Eddie the Eagle, 2016)

telegraph.co.uk
telegraph.co.uk

Skutočný príbeh o skokanovi, ktorého jediným snom je účasť na Olympijských hrách. To sa mu napokon aj podarí a napriek tomu, že nevyhrá sa stáva obľúbeným vďaka svojej odhodlanosti a húževnatosti.

Snowden (2016)

slate.com
slate.com

Meno Edward Snowden otriaslo svetom pred pár rokmi. Tento celkom obyčajný muž, častokrát označovaný za zradcu alebo hrdinu, zverejnil tajné informácie amerických tajných služieb, čím prišiel o všetko. Videli ste tento film?

Colonia (2015)

ibtimes.com
ibtimes.com

Strhujúci príbeh o tom, ako sa vydáva mladá dievčina zachrániť svojho nemeckého priateľa, žurnalistu Daniela, do Čile, kde je unesený a mučený čilskou políciou. Colonia Dignidad, miesto, kde je Daniel držaný, je nacistickým hniezdočkom, pričom predstiera charitatívny charakter.

Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu (2016)

hollywoodreporter.com
hollywoodreporter.com

Dojímavý príbeh o Desmondovi Dossovi, ktorý vstupuje do armády ako vojak, ktorý odmieta počas celej vojny použiť zbraň čo i len jedinýkrát.

Dánske dievča (Danish girl, 2015)

nytimes.com
nytimes.com

Strhujúci film o manželskej maliarskej dvojici Gerde a Einarovi ponúka divákom dojímavý príbeh o tom, ako sa v milujúcom manželovi prebúdzajú zženštelé pocity, ktoré v sebe doposiaľ schovával. Gerda, doposiaľ nie veľmi úspešná maliarka, zažíva úspech vďaka svojej novej modelke, ktorou je v skutočnosti jej manžel.

Legenda (Legend, 2015)

telegraph.co.uk
telegraph.co.uk

Dvaja bratia, dvojičky Reggie a Ronnie Krayovci sú najprominentnejšími kriminálnikmi Británie 60.-tych rokov. Film ale zachytáva aj tragický vzťah medzi jedným z bratov a jednoduchou dievčinou Francis. Snímka je plná tradičného britského humoru.

Odysea (L´odyssée, 2016)

twitter.com
twitter.com

Životopisný film z francúzskej produkcie zachytáva život muža menom Jacques Yves-Cousteau, námorného dôstojníka, ktorý sa venoval výskumom podmorského sveta. Jednu z hlavných rolí si zahrala aj fenomenálna Audrey Tatou.

Vojnoví psi (War dogs, 2016)

dailywire.com
dailywire.com

Zvážte, do akého biznisu sa vo svojom živote pustíte. Obchodovanie so zbraňami totiž nie je úplne jednoduché. Obzvlášť vtedy, ak vás podrazí váš parťák. Vojnoví psi sú príbehom dvojice mužov, ktorí chcú zarobiť a získať dôležitý kšeft. Avšak každý z nich má iné ciele.

More v plameňoch (Deepwater Horizon, 2016)

screenrant.com
screenrant.com

Deepwater Horizon je názov plávajúcej vrtnej plošiny, na ktorej v roku 2010 došlo k obrovskej explózii. Táto explózia v Mexickom zálive sa stala nie len plošine, ale aj členom posádky osudnou.

Stávka na neistotu (The Big Short, 2015)

elle.com
elle.com

Ryan Gosling, Steve Carrel, Brad Pitt, či Christian Bale si zahrali v snímke The Big Short, ktorá vypovedá príbeh niekoľkých vizionárov, predpovedajúcich krízu na Wall Street v roku 2008. Na svojich predpovediach začali zarábať.

Pozri aj: 15 najhorších filmov roku 2016. Nájdete medzi nimi svoj obľúbený?

interez.sk, (Romana Dorotovičová), BrightSide
0
Uložiť článok
Komentovať